Partnerzy

Zmiany w ustawie o pomocy społecznej

Z dniem 1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 22 listopada 2018 r. o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski (Dz.U. z 2018r. poz. 2529). Przedmiotowa ustawa wprowadza nowelizację w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508, 1693, 2192, 2245 i 2354) w art. 8 w ust. 4 w pkt 8 kropkę zastąpiono średnikiem i dodano pkt 9 w brzmieniu:
„9) świadczenia pieniężnego przyznawanego na podstawie art. 9 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski (Dz. U. z 2018r. poz. 2529).”.

Tym samym do dochodu rodziny nie będzie wliczane świadczenie pieniężne na pokrycie całości lub części kosztów sprawowanej opieki nad grobem weterana walk o wolność i niepodległość Polski, w szczególności na pokrycie nakładów koniecznych na wykonywanie czynności związanych z budową, remontem, przeniesieniem lub utrzymaniem grobu, wpisanym do ewidencji.

Źródło:
https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2902

Komentarze Zmiany w ustawie o pomocy społecznej (5)

      3 + 1 = ?    
Prawda jest taka że Pani Minister lepiej dba o naszych klientach A aniżeli o pracownika socjalnego.Niestety dzieci naszych klientów chodzą lepiej ubrane mają lepsze komórki i na wczasy wyjeżdżają.
DODAŁ: Atena DNIA 23 stycznia 2019 O 19:48
Po co narzekać skoro możemy się wykrwawić tak jak tego oczekuje od nas federacja pracowników socjalnych. Jeśli kolejna akcja nic nie przyniesie to może oczekiwać się będzie od nas byśmy oddawali swoje narządy. Jak na razie działania federacji nie przynoszą oczekiwanych dla większości pracowników socjalnych zmian. Nasze" pospolite ruszenie "przyczyniło się jedynie do nasilenia mobbingu i nienawiści ze strony kierownictwa i współpracowników. Czekajmy dłużej to w rezultacie na realizację naszych żądań nie będzie już pieniędzy bo trzeba w pierwszej kolejności dać podwyżki nauczycielom policjantom, budżetówce, pielęgniarkom lekarzom. A co w końcu z nami ? Kto naszym kosztem chce zrobić sobie karierę?
DODAŁ: Nieznajomy DNIA 14 stycznia 2019 O 08:06
żyjemy w kraju w którym nagradzają za leserstwo a każą za samodzielność 20 lat pracuje z osobami wykluczonymi społecznie ale mam wrażenie że to ja jestem wykluczona...
DODAŁ: ciężko pracująca DNIA 10 stycznia 2019 O 13:18
Przeczytałam zmianę ustawy o pomocy społecznej od stycznia 2019 i po raz kolejny dziś się załamałam. Nawet o zmarły ch lepiej się dba w tym kraju niż o pracowników socjalnych. Ja chyba nie nadaje się na ten świat..
DODAŁ: Pracownik soc. DNIA 07 stycznia 2019 O 22:11
Słusznie.
DODAŁ: ja DNIA 07 stycznia 2019 O 13:41

ZOBACZ PODOBNE

Ustawy o samorządzie gminnym

Zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

W dniu 2.06.2021 r. została opublikowana ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie...»

Awans zawodowy i wynagradzanie pracowników pomocy społecznej (bezpłatne szkolenie online)

11 stycznia 2024      TAGI:         
W 2023 r. pracownicy socjalni poddawani są drugiej ocenie okresowej, która jest podstawą...»
Świadczenie z pomocy społecznej uzależnione również od możliwości finansowych jednostki

Świadczenie z pomocy społecznej uzależnione również od możliwości finansowych jednostki

17 października 2023      TAGI:         
Na kanwie orzeczeń sądów administracyjnych utrwalony został pogląd o możliwości...»

Zmiany do Ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

07 października 2016      TAGI:   
Z dniem 01.10.2016 r. weszły  w życie zmiany do Ustawy z dnia 7 września 2007 r.opomocy...»

Specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej

03 lutego 2012     
Dział Szkoleń Instytutu Rozwoju Służb Społecznych ogłasza nabór na kolejną edycję...»

Będą zmiany w ustawie o ochronie zdrowia psychicznego

17 października 2017      TAGI:      
Trwają pracę na projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia psychicznego...»