Newsy         

Zapowiedziano strajk pracowników pomocy społecznej!

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Pracowników Pomocy Społecznej poinformował Prezesa Rady Ministrów o podjęciu decyzji o organizacji ogólnopolskiego strajku pracowników pomocy społecznej. W/w decyzja była podyktowana biernością Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakresie realizacji złożonych przez Komitet postulatów.

Jak informuje Komitet, strajk zostanie wdrożony nie wcześniej niż w drugiej połowie 2019 r. Tym samym przewidywany paraliż pomocy społecznej może nastąpić w okresie zarówno przyjmowania, jak również wypłacania najważniejszych świadczeń z punktu widzenia rodziny, czyli świadczenia wychowawczego, rodzinnego czy świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Źródło:
http://federacja-socjalnych.pl/images/PDF/list_morawiecki.pdf

Komentarze (10)

      2 + 4 = ?    
Czy pomoc społeczna to tylko pracownicy socjalni, to także pracownicy domów pomocy społecznej. Tam za ciężką, niewdzięczną pracę zarabia się minimalną płacę, bez żadnych dodatków, jakie mają pracownicy OPS-ów. a stwierdzenie, że można iść pracować do Biedronki jest bardzo krzywdzące - ktoś musi opiekować się ludźmi oddanymi pod opiekę państwu.
DODAŁ: WIERZBA DNIA 15 marca 2019 O 09:59
Rozumiem doskonale Panią JA. Mam podobne doświadczenia. Pracowałam jako pracownik socjalny, dawałam z siebie wszystko, przeszłam wszystkie etapy kształcenia by po 25 latach pracy dostawać 2100 zł wypłaty. Syn na studiach, ja sama bez wsparcia ojca, bez rodzinnego, bez 500 zł bo do wszystkiego za bogata byłam....Z zakładowego funduszu socjalnego świadczenia takie samo dla mnie i kierownika po 160 zł w bonach na cały rok, upokorzenie totalne. Już tam nie pracuję...Mieli straszny problem ze znalezieniem kogokolwiek na moje stanowisko...bo wiecie... w Lidlu więcej płacą. Zarabiam więcej i całe to bagno jest poza mną. Wszystkim Wam koleżanki tego życzę :))
DODAŁ: akacjowa DNIA 12 marca 2019 O 11:07
Ja pracuję w świadczeniach rodzinnych mam 38 lat pracy za dwa lata idę na emeryturą moje wynagrodzenie netto z 20 letnim stażowym wynosi wynosi 1895 zł
DODAŁ: IB DNIA 11 marca 2019 O 14:22
dla nauczycieli dyplomowanych Pan Premier proponuje od przyszłego roku 6000 zł brutto. Pytam się a my nie jesteśmy dyplomowani? Co na to Federacja Pracowników socjalnych? Dalej czekamy?
DODAŁ: Tomasz DNIA 08 marca 2019 O 07:38
Proszę Państwa proszę sobie wyobrazić, że za 3 lata odchodzę na emeryturę w wieku 60 lat Zus naliczył mi 1045,00 zł emerytury. Przez miesiąc nie mogłam dojść do siebie. W tym roku będę miała 40 lat pracy, ponieważ do lat pracy doliczoną mam pasionkę i lata pracy w gospodarstwie rolnym, a co z tym związane również wychowywanie dzieci. Wtedy nie było 500+, powstawały gimnazja i trzeba było zakupić dzieciom nowe książki. Było bardzo ciężko. ale przetrwaliśmy. Teraz pieniądze są rozdawane nagminnie ale nasze pensje są głodowe a później będą emerytury. Zadaję pytanie "Pani Minister jak żyć, jak żyć?". Czy my Matki Polki, które tyle lat uczciwie pracowałyśmy i zarazem wychowałyśmy dzieci nie zasługujemy na szacunek?. Przecież osoba, która nie podjęła pracy lecz zajmowała się tylko wychowywaniem dzieci dostanie wyższą emeryturę niż ja. To moje 5-letnie dziecko mówiło do mnie "Mamo proszę cię nie jedź". Wspominam to dzisiaj ze łzami w oczach i mam nadzieję, że nasza sytuacja finansowa ulegnie poprawie.
DODAŁ: ja DNIA 07 marca 2019 O 11:41
Nie wierzę w poprawę warunków pracy pracowników socjalnych. Cały czas jesteśmy zwodzenie, a podjecie działań protestacyjnych przeciągane jest w czasie. Nauczyciele dostaną podwyżki, za nimi stoi w kolejce budżetówka, a dla nas zostanie figa z makiem.
DODAŁ: Tomasz DNIA 06 marca 2019 O 14:52
Jestem za strajkiem jak długo będą z pracowników socjalnych robić niewolników.
DODAŁ: Mama DNIA 05 marca 2019 O 16:33
komu się nie podoba niech zmieni pracę. w biedronce zawsze kogoś szukają
DODAŁ: Anna DNIA 05 marca 2019 O 15:01
Bardzo dobrze najpierw godne wynagrodzenie za pracę, a dopiero później rozdawanie pieniędzy tym co nic nie robią.
DODAŁ: gops DNIA 05 marca 2019 O 08:02
Strajkować będzie PS a kasę dostaną nauczyciele. Nieważne która grupa strajkuje, pieniądze zawsze dostają nauczyciele.
DODAŁ: martusia DNIA 05 marca 2019 O 07:47

ZOBACZ PODOBNE

Konkurs „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” rozstrzygnięty

19 listopada 2018      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało listę podmiotów,...»

Poszerzenie kręgu osób uprawnionych do nieodpłatnej pomocy prawnej

09 lutego 2018      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy...»

Rozporządzenie w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych

24 maja 2018      TAGI:      
W dniu 17 maja 2018r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15maja...»

Będzie kolejny protest pracowników sektora pomocy społecznej!

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny podjął decyzję o wszczęciu procedury, która...»

Zmiana w ustawie o pomocy społecznej

W dniu 12.02.2019 r. została opublikowana ustawa z dnia 31 stycznia 2019 r. o zmianie...»