Pomoc społeczna w obliczu koronawirusa. Minister apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek
Ponadto, zwróciła się z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi na domy i kluby „Senior+” oraz ich podopiecznych, jak również uczulanie personelu placówek na kwestie związane z higieną i bezpieczeństwem – zgodne z wytycznymi GIS i Ministerstwa Zdrowia.
Jednocześnie sama Pani Minister wskazuje na konieczność zachowania spokoju oraz zdrowego rozsądku. W przekonaniu Pani Minister stosowanie się do zaleceń w/w pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia w/w wirusem.
Źródło:
https://www.gov.pl/attachment/023185d8-daa5-4bb2-9a77-4f64eed70f10
Komentarze Pomoc społeczna w obliczu koronawirusa. Minister apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek (7)
A co z pomocą kuchenną Ddps Wrzos która wydaje posiłki i jest narażona na osoby które pobierają posiłki skąd mają wiedzie czy nie są te opiekunki zarazone A nie mówiąc już o płynach dezynfek. i maseczkach ochronnych
Apel do Ministerstwa: w związku ze spec ustawą proszę nas zwolnić z obowiązku przeprowadzania wywiadów środowiskowych w miejscach zamieszkania osób, które bardzo dobrze znane są w ops z braku utrzymania jakiejkolwiek podstawowej higieny, które mogą stanowić grup,ę osób zagrożonych koronawirusem, które często korzystają z pomocy, i u których były wywiady przeprowadzone w ostatnich 6 miesiącach! U których od lat sytuacja życiowa pozostaje bez zmian!
O ile pracownicy socjalni są gotowi nieść zawsze pomoc (i to pomimo tak niskiego dodatku za pracę w terenie 250 zł), o tyle nie chcą narażać własnych rodzin na ewentualne rozprzestrzenianie się zagrożenia wirusem!!!
Minister apeluje do pracowników socjalnych, a pracownicy socjalni mają Apel do Ministerstwa: w związku ze spec ustawą proszę nas zwolnić z obowiązku przeprowadzania wywiadów środowiskowych w miejscach pobytu osób, które bardzo dobrze znane są w ops z braku utrzymania jakiejkolwiek podstawowej higieny, które mogą stanowić grupę osób zagrożonych koronawirusem, które często korzystają z pomocy, i u których były wywiady przeprowadzone w ostatnich 6 miesiącach! O ile pracownicy są gotowi nieść zawsze pomoc (i to pomimo tak niskiego dodatku za pracę w terenie 250 zł), o tyle nie chcą narażać własnych rodzin na ewentualne rozprzestrzenianie się zagrożenia wirusem!!!
Co z pracownikami DPS? Opiekunowie, pielęgniarki często pracujące na dwa etaty np w przychodniach, szpitalach. Uważam, ze narażeni są w ten sposób mieszkańcy. Przychodzimy do nich z zewnątrz...
Brak jakiejkolwiek ochrony dla pracowników ani płynów dezyfekujących ani maseczek, dotychczas Pani Minister nie dostrzegała pracowników socjalnych więc My pracownicy pokażmy że też nie słuchamy ich próśb.
Nic nie ma o pracownikach socjalnych, o bezpieczeństwie powinny byc podjęte jakies działania
Pracownicy pomocy społecznej sa szczególnie narażeni to my wchodzimy w różne środowiska i jak mamy wiedzieć czy tam nie ma wirusa, a opiekunki środowiskowe jeszcze bardziej ,sa problemy z zakupem maseczek , środków do odkażania i oczym tu mówić
ZOBACZ PODOBNE
Pomoc Społeczna i COVID-19
W dobie COVID-19 oczy wielu osób zwrócone są w stronę Domów Pomocy Społecznej...»
Pomoc dla poszkodowanych nawałnicami
Niedawno przez kraj przeszła fala nawałnic, powodując liczne straty w gospodarstwach...»
Rodzinny wywiad środowiskowy w dobie koronawirusa
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, kierując...»
Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej o pracownikach socjalnych
Pani Minister wystąpiła do Burmistrzów/Wojtów/Prezydentów miast z pismem podkreślającym...»
Pomoc społeczna w liczbach 2008
W ramach projektu "Koordynacja na rzecz aktywnej integracji" Instytut Rozwoju...»
Pomoc dla Bogatyni
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Bogatyni uruchomił specjalny internetowy...»
Kalka »
17 stycznia 2025, 10:43
Dochód z zasiłku chorobowego po utracie zatrudnienia
Mikasakama »
17 stycznia 2025, 10:04