Newsy         

Pomoc społeczna w obliczu koronawirusa. Minister apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaapelowała do samorządów o zachowanie szczególnej ostrożności i ścisłe stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych, dotyczących podstawowych zasad higieny. Apel ma związek z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa.

Ponadto, zwróciła się z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi na domy i kluby „Senior+” oraz ich podopiecznych, jak również uczulanie personelu placówek na kwestie związane z higieną i bezpieczeństwem – zgodne z wytycznymi GIS i Ministerstwa Zdrowia.

Jednocześnie sama Pani Minister wskazuje na konieczność zachowania spokoju oraz zdrowego rozsądku. W przekonaniu Pani Minister stosowanie się do zaleceń w/w pozwoli znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia w/w wirusem.

Źródło:
https://www.gov.pl/attachment/023185d8-daa5-4bb2-9a77-4f64eed70f10

Komentarze (7)

      3 + 5 = ?    
A co z pomocą kuchenną Ddps Wrzos która wydaje posiłki i jest narażona na osoby które pobierają posiłki skąd mają wiedzie czy nie są te opiekunki zarazone A nie mówiąc już o płynach dezynfek. i maseczkach ochronnych
DODAŁ: NN DNIA 15 marca 2020 O 16:21
Apel do Ministerstwa: w związku ze spec ustawą proszę nas zwolnić z obowiązku przeprowadzania wywiadów środowiskowych w miejscach zamieszkania osób, które bardzo dobrze znane są w ops z braku utrzymania jakiejkolwiek podstawowej higieny, które mogą stanowić grup,ę osób zagrożonych koronawirusem, które często korzystają z pomocy, i u których były wywiady przeprowadzone w ostatnich 6 miesiącach! U których od lat sytuacja życiowa pozostaje bez zmian! O ile pracownicy socjalni są gotowi nieść zawsze pomoc (i to pomimo tak niskiego dodatku za pracę w terenie 250 zł), o tyle nie chcą narażać własnych rodzin na ewentualne rozprzestrzenianie się zagrożenia wirusem!!!
DODAŁ: prac. soc. DNIA 14 marca 2020 O 11:44
Minister apeluje do pracowników socjalnych, a pracownicy socjalni mają Apel do Ministerstwa: w związku ze spec ustawą proszę nas zwolnić z obowiązku przeprowadzania wywiadów środowiskowych w miejscach pobytu osób, które bardzo dobrze znane są w ops z braku utrzymania jakiejkolwiek podstawowej higieny, które mogą stanowić grupę osób zagrożonych koronawirusem, które często korzystają z pomocy, i u których były wywiady przeprowadzone w ostatnich 6 miesiącach! O ile pracownicy są gotowi nieść zawsze pomoc (i to pomimo tak niskiego dodatku za pracę w terenie 250 zł), o tyle nie chcą narażać własnych rodzin na ewentualne rozprzestrzenianie się zagrożenia wirusem!!!
DODAŁ: pracownik socjalny DNIA 14 marca 2020 O 11:38
Co z pracownikami DPS? Opiekunowie, pielęgniarki często pracujące na dwa etaty np w przychodniach, szpitalach. Uważam, ze narażeni są w ten sposób mieszkańcy. Przychodzimy do nich z zewnątrz...
DODAŁ: Margaret DNIA 13 marca 2020 O 21:03
Brak jakiejkolwiek ochrony dla pracowników ani płynów dezyfekujących ani maseczek, dotychczas Pani Minister nie dostrzegała pracowników socjalnych więc My pracownicy pokażmy że też nie słuchamy ich próśb.
DODAŁ: pracownik socjalny DNIA 13 marca 2020 O 13:43
Nic nie ma o pracownikach socjalnych, o bezpieczeństwie powinny byc podjęte jakies działania
DODAŁ: MK DNIA 12 marca 2020 O 08:49
Pracownicy pomocy społecznej sa szczególnie narażeni to my wchodzimy w różne środowiska i jak mamy wiedzieć czy tam nie ma wirusa, a opiekunki środowiskowe jeszcze bardziej ,sa problemy z zakupem maseczek , środków do odkażania i oczym tu mówić
DODAŁ: KM DNIA 11 marca 2020 O 14:48

ZOBACZ PODOBNE

Na pomoc osobom bezdomnym. Ministerstwo ogłosiło konkurs

Na pomoc osobom bezdomnym. Ministerstwo ogłosiło konkurs

24 września 2020      TAGI:      
Ministerstwo ogłosiło nabór wniosków w konkursie „Pokonać Bezdomność. Program...»

1 lipca wchodzą w życie ważne zmiany. Minister apeluje o sprawną wypłatę świadczeń wychowawczych

17 czerwca 2019      TAGI:         
1 lipca 2019 r. wejdą w życie zapisy ustawy z dnia 26 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy...»
Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa a pomoc społeczna

02 kwietnia 2020      TAGI:         
W dniu 31 marca 2020 została opublikowana ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie...»
Pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych

Pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych

30 czerwca 2020      TAGI:         
W wyniku ostatnich nawałnic ucierpiało nie tylko wiele gospodarstw domowych, ale również...»
Pomoc Społeczna i COVID-19

Pomoc Społeczna i COVID-19

11 maja 2020      TAGI:         
W dobie COVID-19 oczy wielu osób zwrócone są w stronę Domów Pomocy Społecznej...»