Co dalej z zatrudnieniem pracowników socjalnych? Rośnie zapotrzebowanie, a chętnych coraz mniej
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (dalej powoływana jako Federacja) alarmuje o wzroście liczby powiatów i województw, w których zapotrzebowanie na zatrudnienie pracowników socjalnych przewyższa liczbę chętnych do podjęcia tej pracy.
Federacja zwraca uwagę, że rośnie zapotrzebowanie pracodawców w zakresie zatrudnienia pracowników socjalnych, jednakże z roku na rok maleje podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia we wskazanym zawodzie. Zostało to uwypuklone w corocznym raporcie pt. „Barometr Zawodów”, przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przy współpracy z Urzędami Pracy.
Przypomnijmy, że prawodawca na gruncie ustawy o pomocy społecznej narzucił obowiązek zatrudniania w pełnym wymiarze czasu pracy nie mniej niż 3 pracowników socjalnych w ośrodku pomocy społecznej lub w centrum usług społecznych w przypadku jego utworzenia lub przekształcenia.
Utrzymanie sygnalizowanej jak wyżej tendencji, w przyszłości będzie rodziło swoje konsekwencje dla samych pracodawców, zatrudniających pracowników socjalnych.
Komentarze Co dalej z zatrudnieniem pracowników socjalnych? Rośnie zapotrzebowanie, a chętnych coraz mniej (1)

Pomoc społeczna – wsparcie dla pracowników

„Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024–2027”

Coraz mniej czasu, aby złożyć oświadczenie majątkowe

Ministerstwo o projektowanych zmianach w spółdzielniach socjalnych
KONKURS DLA PRACOWNIKÓW OPS ROZSTRZYGNIĘTY
