Newsy      

Profilaktyka 40 PLUS. Bezpłatny pakiet badań dla milinów Polaków

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało program badań profilaktycznych Profilaktyka 40 PLUS dla osób w wieku od 40 lat oraz zniesienie limitów do specjalistów. Jest to kolejny element Programu odbudowy zdrowia Polaków. Oba programy mają zacząć funkcjonować już od 1 lipca.

Każdy Polak od 40. roku życia będzie mógł otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych, obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.

Profilaktyka 40 PLUS – jak się zapisać?

Warunkiem skorzystania z programu będzie wypełnienie ankiety, która pozwoli na ocenę czynników ryzyka, umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta. Wypełnienie ankiety będzie powodować wygenerowanie zlecenia pakietu badań odpowiedniego dla płci oraz czynników ryzyka zidentyfikowanych u danej osoby.

Będzie również możliwość wsparcia przez konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej https://www.gov.pl/web/domowaopiekamedyczna.

Takie rozwiązanie byłoby przeznaczone dla osób, które nie skorzystają z formularza umieszczonego w IKP (Internetowego Konta Pacjenta).

Co ze skierowaniem?

Wystawione e-skierowanie na badania nie będzie wymagało wydrukowania ani pobrania go z Internetowego Konta Pacjenta. Placówka medyczna, do której zgłosi się pacjent w celu wykonania badań, pobierze tę informację z systemu informatycznego – wystarczy zgłosić się do niej z dowodem osobistym.

Zapraszamy do zapoznania się z listą badań pod adresem:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka40-plus—pakiet-badan-dla-milionow-polakow

Komentarze Profilaktyka 40 PLUS. Bezpłatny pakiet badań dla milinów Polaków (1)

      3 + 1 = ?    
Gdzie znajduje się ankieta?
DODAŁ: elle DNIA 02 lipca 2021 O 08:49

ZOBACZ PODOBNE

Z ponagleniem trudniej

Urlop bezpłatny a rezygnacja z zatrudnienia

Przyznanie uprawnienia do świadczenia pielęgnacyjnego, o którym mowa w art. 17 ust....»
webinar

Bezpłatny webinar – „Kontrakt socjalny. O czym warto pamiętać”

28 stycznia 2022      TAGI:         
Do 15 lutego możecie Państwo BEZPŁATNIE zapoznać się z materiałem pt.: "Kontrakt...»
Profilaktyka 40 Plus nowa odsłona

Profilaktyka 40 Plus – nowa odsłona

21 czerwca 2022      TAGI:         
Minister Zdrowia zapowiedział nową odsłonę programu „Profilaktyka 40 Plus”....»

Świadczenia opiekuńcze w świetle nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych (bezpłatne szkolenie online)

01 czerwca 2023      TAGI:         
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie online „Świadczenia opiekuńcze w świetle...»
Ministerstwo ostrzega o nowej próbie oszustwa

Ministerstwo ostrzega o nowej próbie oszustwa

30 maja 2023      TAGI:      
Ministerstwo ostrzega przed nową kampanią SMS, wykorzystującą wizerunek Ministerstwo...»
jaaaa12 » 02 czerwca 2023, 11:18

ukraina

Alalala » 02 czerwca 2023, 11:13

komisja stypendialna

księgowa123 » 02 czerwca 2023, 11:08

npś

Magnoliaa34 » 02 czerwca 2023, 10:55

rodzinne Ukraina