Konsekwencje utraty dokumentu z danymi osobowymi
Jak podnosi UODO, nie ma przy tym znaczenia, czy osoba nieuprawniona faktycznie zapoznała się z danymi osobowymi osoby, której dane znajdują się na zagubionym dokumencie czy też nie. Istotą jest fakt wystąpienia ryzyka takiego zdarzenia, a w konsekwencji wystąpienie możliwości zapoznania się przez osobę nieuprawnioną z danymi.
Każdy administrator jest obowiązany bez zbędnej zwłoki – w miarę możliwości, nie później niż w terminie 72 godzin po stwierdzeniu wystąpienia naruszenia ochrony danych – zgłosić je organowi nadzorczemu. Niezwykle istotny jest zatem czas reakcji administratora. Daje to osobie, której dane zostały ujawnione, skradzione albo w inny sposób dotknięte naruszeniem, mogły powiadomić jak najszybciej odpowiednie podmiotu o wskazanym fakcie a w konsekwencji uchronić się przed zagrożeniami związanymi z incydentem.
Źródło:
https://uodo.gov.pl/pl/138/2393
Komentarze Konsekwencje utraty dokumentu z danymi osobowymi (0)

Nieodczytanie poczty e-mail a konsekwencje dla organu
Psychologiczne konsekwencje zadłużenia – wyuczona bezradność w pracy socjalnej z osobami bezdomnymi

Konferencja: Przemiany demograficzne w Polsce i ich społeczno-ekonomiczne konsekwencje

Procedura „Niebieskie karty” ze szczególnym uwzględnieniem nowego kwestionariusza szacowania ryzyka zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka. Dokumentowanie prowadzonych działań przez ZI oraz GDP. Szkolenie online na żywo.

NIK krytycznie o przeciwdziałaniu przemocy domowej
