Archiwalne

Trwa rekrutacja pracowników ośrodków pomocy społecznej do dwuletniego cyklu szkoleniowego

Pracujesz w ośrodku pomocy społecznej? Widzisz potrzebę poszerzania swojej wiedzy i umiejętności? Chcesz organizować społeczność lokalną, czujesz gotowość, by uczestniczyć we wprowadzaniu zmian w sposobie funkcjonowania ośrodków pomocy społecznej? Jeśli tak – zapraszamy cię do udziału w dwuletnim cyklu szkoleniowym w ramach projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”.

Celem cyklu szkoleniowego jest przetestowanie standardu środowiskowej pracy socjalnej/organizowania społeczności lokalnej przez pracowników ośrodków pomocy społecznej. Bezpłatny cykl szkoleniowy realizowany będzie w okresie od marca 2011 do listopada 2012.

Co oferujemy? Dziesięć trzydniowych sesji szkoleniowych z zakresu między innymi organizowania społeczności lokalnej, diagnozy środowiskowej, tworzenia sieci współpracy i budowania partnerstwa, wyjazd studyjny do Wielkiej Brytanii, dwukrotne uczestnictwo w Forum Animatorów Lokalnych.

Dzięki szkoleniom poznasz możliwości związane z nowymi rolami zawodowymi (jak: animator lokalny, mediator, lokalny polityk społeczny), a także specyfikę organizowania społeczności lokalnej w zróżnicowanych środowiskach (wsie i małe miasta, miasta średnie, duże miasta). Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu nowatorskich instrumentów pracy w społecznościach lokalnych, w środowiskach trudnych i zaniedbanych, a także diagnozowania społeczności lokalnych w sensie terytorialnym i kategorialnym.

Szkolenie odbywać się będzie w czterech grupach pracowników socjalnych, przy czym trzy grupy to reprezentanci zróżnicowanych terytorialnie środowisk, a jedna to grupa edukatorów, tj. osób już pracujących ze społecznością lokalną, przygotowujących się do uczenia innych w programie. Do udziału zostanie zaproszonych nie więcej niż 82 osoby.

Formularz, regulamin oraz pakiet informacyjno-edukacyjny
do pobrania ze strony: www.cal.org.pl

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do 7 lutego 2011 roku na stronie www.cal.org.pl, www.crzl.gov.pl. Każda osoba, która złoży formularz rekrutacyjny, otrzyma też informację mailową o wynikach prac Komisji Rekrutacyjnej.

Projekt „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej” realizowany w ramach działania 1.2 Wsparcie systemowe instytucji integracji i pomocy społecznej, Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      3 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»
Marzymięta » 27 listopada 2021, 23:16

Wypłata świadczenia

Horison » 27 listopada 2021, 19:04

Dwa różne orzeczenia.

Andrzej441 » 27 listopada 2021, 15:52

Pożyczka na zasiłek 500 Plus

Kleopatra » 27 listopada 2021, 12:55

Temat pracy magisterskiej