Archiwalne

Bezpłatne szkolenie: ”Konsultacje społeczne w pomocy społecznej. Planowanie i realizowanie procesów partycypacyjnych”

Instytut Rozwoju Służb Społecznych we współpracy z Fundacją Pole Dialogu serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym w dniach 21-22 marca 2012 w Białobrzegach k. Warszawy

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne dwudniowe szkolenie dla pracowników rządowych i samorządowych z obszaru pomocy i integracji społecznej, zainteresowanych włączaniem praktyk konsultacji społecznych i innych form partycypacji społecznej w działalność o charakterze społecznym i integracyjnym.


Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Koordynacja na rzecz aktywnej integracji” , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Proces szkoleniowy zakłada wyjście poza ramy sali szkoleniowej i wdrożenie mini projektu konsultacyjnego w warunkach naturalnych, a następnie omówienie doświadczenia na kolejnym szkoleniu. Pełen program szkolenia składa się z trzech części/szkoleń, pierwsza odbyła się w listopadzie 2011 roku, druga (obecnie proponowana) w drugim kwartale 2012 roku, trzecia w trzecim kwartale 2012 roku.

Proponowane szkolenie jest zatem drugim etapem trójstopniowego procesu szkoleniowego. W trakcie drugiego szkolenia uczestnicy przedstawią i skonsultują projekty działań konsultacyjnych, które zamierzają wdrożyć w okresie marzec – wrzesień 2012 roku,  po których zostaną zaproszeni na kolejne szkolenie mające na celu omówienie doświadczeń, wymianę praktyk oraz pogłębienie i rozwinięcie warsztatu konsultacyjnego (wizyta studyjna, umiejętności moderatorskie – c.d.).


Drugie szkolenie zakłada połączenie pracy na przypadkach szkoleniowych z pracą na przypadkach rzeczywistych (znajomość lokalnego kontekstu, tematy konsultacji wychodzące naprzeciw lokalnym potrzebom, usytuowanie instytucjonalne organizatorów konsultacji).


Informacje organizacyjne:

· Szkolenie odbędzie się w dniach 21-22 marca 2012 roku, w Ośrodku Szkoleniowym IRSS w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim.
· Organizatorzy zapewniają uczestniczkom/ uczestnikom szkolenia transport na trasie Warszawa – Białobrzegi – Warszawa oraz nocleg i wyżywienie.
· Termin nadsyłania zgłoszeń – do 14 marca 2012, informacja o zakwalifikowaniu 15 marca br. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi.
· Uczestniczkom/uczestnikom szkolenia przysługuje zwrot udokumentowanych kosztów przejazdu do kwoty 200 zł zgodnie z regulaminem
· Uczestniczki/uczestnicy szkolenia otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia.
· Program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.irss.pl
· Wszelkich informacji na temat szkolenia udziela
Dział Szkoleń IRSS tel. 22 629-40-18 wew. 105, 106 lub 107.


oprac. ops.pl angoc

Komentarze Bezpłatne szkolenie: ”Konsultacje społeczne w pomocy społecznej. Planowanie i realizowanie procesów partycypacyjnych” (0)

      5 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»