Partnerzy

      Newsy

START BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA PIELĘGNIAREK Z MAŁOPOLSKICH DPS


W piątek 24 maja rozpoczęły się szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek pracujących w małopolskich domach pomocy społecznej realizowane w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem”. Dzięki nim za dwa lata przybędzie w Małopolsce ponad 40 specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i psychiatrycznego.

Jednym z celów projektu dofinansowanego w 85% ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest podniesienie jakości usług pielęgniarskich świadczonych na rzecz mieszkańców małopolskich domów pomocy. Organizowane na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie szkolenia specjalizacyjne, jak również kursy kwalifikacyjne, które rozpoczęły się w weekend 18-19 maja, umożliwią podwyższenie kwalifikacji zawodowych i zdobycie nowych umiejętności praktycznych przez łącznie ponad 130 uczestniczek, z czego blisko 100 rozpoczęło kształcenie w tym miesiącu. Realizatorem wszystkich form kształcenia jest Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. w Rzeszowie.

– To duża szansa dla pielęgniarek pracujących w DPS-ach – mówi Rafał Barański, Zastępca Dyrektora ROPS w Krakowie. – Przygotowując projekt do realizacji zwróciliśmy uwagę na to, że dotychczasowa oferta szkoleniowa skierowana do tej grupy pracowników DPS jest stosunkowo uboga. Praca pielęgniarki w domu pomocy jest trudna i wymaga stałego doskonalenia umiejętności zawodowych. Jednocześnie dostęp do oferty szkoleniowej jest utrudniony ze względu na wysokie koszty kursów kwalifikacyjnych i szkoleń specjalizacyjnych. Dlatego też zdecydowaliśmy się na opracowanie specjalnej oferty dla tej grupy zawodowej, dzięki czemu pielęgniarki pracujące w małopolskich DPSach mają możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć edukacyjnych.

Szkolenia specjalizacyjne będą trwały blisko 20 miesięcy, a ich uczestniczki w 2015 roku przystąpią do egzaminu państwowego, który potwierdzi ich specjalistyczne kwalifikacje. Kursy kwalifikacyjne w dziedzinach pielęgniarstwa opieki długoterminowej i pielęgniarstwa psychiatrycznego będą trwały 6 miesięcy i zakończą się wewnętrznymi egzaminami.

W ramach szkoleń i kursów pielęgniarki zdobywają wiedzę teoretyczną, ale mają także zajęcia praktyczne – uczestniczki zapoznają się z podstawami psychologii, socjologii, prawa, a także z szeregiem zagadnień ogólnych i specyficznych dla danej dziedziny pielęgniarstwa. Staże będą odbywać się w oddziałach szpitalnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej.


więcej na ten temat w serwisie ops.pl


Zastrzyk finansowy dla małopolskich domów pomocy społecznej



oprac. ops.pl angoc

Komentarze START BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ DLA PIELĘGNIAREK Z MAŁOPOLSKICH DPS (0)

      1 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Rzecznik Praw Dziecka o konieczności szkoleń dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz członków zespołów interdyscyplinarnych

20 maja 2016      TAGI:      
Pismem z dnia 17.05.2016 r. Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Rodziny...»

Projekt wykazu bezpłatnych leków dla seniorów

03 sierpnia 2016      TAGI:   
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, powstał projekt wykazu leków, z których będą...»
Nienależnie pobrane świadczenie z programu „Dobry start”

Nienależnie pobrane świadczenie z programu „Dobry start”

02 września 2024      TAGI:         
Zgodnie z treścią § 29 ust. 1.  rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 czerwca...»

Zakończenie I edycji projektu ”Stokrotkowy start…”

07 grudnia 2010     
29 listopada 2010 w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji projektu...»

Rozpoczęliśmy nowy projekt:
„Stokrotkowy start – reintegracja prowadzona w CISTOR”

14 grudnia 2009     
Dnia 1 grudnia 2009 r. rozpoczęliśmy projekt „Stokrotkowy start – reintegracja...»

”Wyższe stypendium zachęci bezrobotnych do szkoleń”

06 lutego 2009     
Rozmawiamy z KATARZYNĄ PTAK z urzędu pracy w Tychach - Urzędy pracy od 1 lutego 2009r.mają...»