Partnerzy

      Archiwalne

Asystent rodziny – Szkolenie zawodowe

ASYSTENT RODZINY – SZKOLENIE ZAWODOWE: Szkolenie prowadzone jest zgodnie z założeniami ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej nad dzieckiem. Termin: 15-17 listopada POZNAŃ

Adresaci –Szkolenie skierowane jest do osób które zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. nie muszą przejść kursu na asystenta rodziny ale powinny przygotować się do wykonywania tego zawodu: · osób pracujących lub przygotowujących się do pracy w charakterze asystenta rodziny;· psychologów i pedagogów;· pracowników socjalnych;· pracowników organizacji pozarządowych;· pracowników PCPR-ów;· studentów 4 i 5 roku studiów;· osób zajmujących się pracą z trudnym klientem;oraz do wszystkich interesujących się ww. tematyką i chcących podnieść swoje umiejętności w tym zakresie.

Wykładowca – Aleksandra Ostrowska Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, kierunek Społeczna Psychologia Kliniczna. Studium Terapii Uzależnień Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych. Powiślańska Fundacja Społeczna – Klub Pacjenta – wolontariat w środowiskowym domu pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Obowiązki: przygotowywanie zajęć i warsztatów psychoedukacyjnych dla grupy dorosłych osób z diagnozą psychiatryczną. Staż przygotowujący do pracy w środowiskach marginalizowanych. Praca z dziećmi 6-10 lat, zagrożonych patologią i uzależnieniami. Obowiązki: organizowanie i prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych, zebrania kliniczne, superwizja, współprowadzenie obozów terapeutycznych, asystent rodziny. Praca w poradni rodzinnej. Założycielka i właścicielka Akademii Nowy Horyzont. Praca w charakterze psychologa i konsultanta merytorycznego na planie filmu dokumentalnego

Założenia merytoryczne:
· Założenia ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.· Specyfika rodzin dysfunkcyjnych (uzależnienia, przemoc, ubóstwo, bezrobocie, problemy wychowawcze).· Funkcje i cele asystenta rodziny.· Prowadzenie dokumentacji.· Nawiązywanie kontakty i budowanie relacji z rodziną.· Zawieranie kontraktu w pracy asystenta rodziny.· Praca z oporem i motywowanie do zmiany.· Formułowanie korekcyjnego plany pracy z rodziną.· Aktywizacja zawodowa i społeczna osób bezrobotnych.· Koordynacja działań służb społecznych· Interwencja kryzysowa w rodzinie.Rozwiązywanie relacji asystent – klient.

Celem szkolenia jest przygotowanie osób do pełnienia roli zawodowej asystenta, poznanie praw i obowiązków, jakie stoją przed pracownikami, kierownikami, rodzinami oraz zdobycie praktycznych umiejętności udzielania pomocy i odpowiedniego wsparcia poszczególnym członkom rodziny.

Czas trwania: 22 godziny dydaktyczne

Dzień 1 – godz. 16-19

Dzień 2 – godz.10-19

Dzień 3 – godz. 10-17

Odpłatność za szkolenie wynosi: 550 zł od osoby. W cenie zapewniamy zaświadczenia, poczęstunek kawowy, obiad i materiały szkoleniowe przygotowane przez wykładowcę.

Ofertę można pobrać – www.wiecejwiem.pl

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Asystent rodziny – Szkolenie zawodowe (0)

      2 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenie ,,Motywowanie klientów do współpracy z asystentem rodziny” oraz ,,Kierowanie zespołem asystentów rodziny”

29 stycznia 2014     
Właśnie rozpoczęliśmy nabór na dwa szkolenia - ,,Motywowanie klientów do współpracy...»

Rozpoczęliśmy nabór na kolejne edycje kursów Asystent rodziny

23 stycznia 2014     
Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej w Częstochowie, zaprasza do wzięcia...»

Płock: ASYSTENT RODZINY- szkolenie kwalifikacyjne 230 godz.

26 stycznia 2014     
Akademia Rozwoju Horyzont Katarzyna Olobry-Księżak zaprasza na kolejną edycję szkolenia...»

Szkolenie z mediacji cywilnej i gospodarczej w marcu 2012 r.

15 lutego 2012     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniu specjalistycznym...»

Zaproszenie na szkolenie „Prawo JPS w praktyce”

30 sierpnia 2013     
Zapraszamy na ogólnopolskie szkolenie pt. "Najnowsze zmiany w systemie prawnym pomocy...»

Szkolenie nt. zmian ustawy o świadczeniach rodzinnych

21 czerwca 2011     
Zapraszamy Państwa na szkolenie nt.: "Oświadczenia zamiast zaświadczeń - wchodzące...»