Newsy      

Atak na pracownika socjalnego

W czwartek 23.10.2014 r. w Górze Kalwarii doszło do ataku z użyciem noża na pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej – podaje serwis internetowy gorakalwaria.net.

Według relacji dziennikarzy, do Ośrodka wtargnęła kobieta, która ugodziła nożem kierowniczkę OPS oraz pracownika socjalnego. Obie kobiety zostały ranne i konieczna okazała się interwencja służb medycznych (38-letnia kobieta – pracownik socjalny, została odwieziona do szpitala). Napastniczkę zatrzymała policja. Serwis nie informuje o aktualnym stanie zdrowia poszkodowanych.

Jak był powód ataku? Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że OPS przeniósł do Domu Pomocy Społecznej babcię mieszkanki Pęcławia, i pozbawił w ten sposób jej rodzinę środków utrzymania. Emerytura, skierowanej do DPS seniorki, była istotnym źródłem dochodu jej rodziny.

Powyższe zdarzenie przypomina nam o ryzyku, jakie wiąże się z wykonywaniem zawodu pracownika socjalnego. Tylko nieliczne ataki na pracowników socjalnych są ujawniane i upubliczniane. Każdy przypadek takiej napaści na pracowników pomocy społecznej, naruszenia ich nietykalności, pomawiania lub znieważania – powinien być traktowany przez organy wymiaru sprawiedliwości i ścigania na równi z napaścią na innych funkcjonariuszy publicznych.

źródło:
https://www.facebook.com/federacja.socjalnych
http://www.opsursynow-zzp.waw.pl/
http://www.gorakalwaria.net/news-chciala-zabic-pracownice-socjalna,2670.html

Komentarze (4)

      1 + 3 = ?    
o tym też nic nie słychać: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3684998,makow-podpalil-urzednikow-gminnego-osrodka-pomocy-spolecznej,id,t.html?cookie=1
DODAŁ: ddw DNIA 17 grudnia 2014 O 20:01
Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Pracownicy socjalni są traktowani przez inne instytucje, a nawet własną kadrę zarządzającą, jak popychadła, ludzie drugiej kategorii. Media uwielbiają wytykać nam "błędy" i pastwić się nad nami. Nie zauważają problemów naszej grupy zawodowej i niechętnie poruszają temat, jeśli to nam dzieje się krzywda.
DODAŁ: Aga DNIA 29 października 2014 O 07:31
jakaś masakra, mówi się ze zawód pracownika socjalnego to nic takiego, jak krzywda mu się dzieje to tv nie widzi problemu ale jak coś jest na niekorzyść pracowników to wszystkie stacje trąbią......
DODAŁ: Kasia DNIA 27 października 2014 O 10:13
i kto powie że ten zawód jest bezpieczny , nikt o tym w tv nie powie ale jak coś jest na niekorzyść pracowników socjalnych to zaraz trąbią wszystkie stacje telewizyjne , jakaś masakra
DODAŁ: Kasia DNIA 27 października 2014 O 10:11

ZOBACZ PODOBNE

Wsparcie pracownika socjalnego w sytuacjach zagrożenia – baza placówek

25 stycznia 2017      TAGI:   
Jak już informowaliśmy na łapach portalu (http://ops.pl/2016/12/pomoc-prawna-i-psychologiczna-dla-pracownikow-socjalnych/),...»

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada 2017      TAGI:      
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Doniosły charakter uroczystości...»

Nabór do Rady Zatrudnienia Socjalnego

28 lutego 2018      TAGI:      
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił nabór uzupełniający do Rady...»

RPO w sprawie lokalu socjalnego po eksmisji

05 stycznia 2017      TAGI:         
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa...»

Czy będą zmiany w zawodzie pracownika socjalnego​?

28 marca 2018      TAGI:      
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej przedstawiła...»