Partnerzy

      Newsy      

Temida pod Lupą: stereotypy, uprzedzenia i przesądy w sądach karnych i rodzinnych w sprawach związanych z przemocą wobec kobiet – konferencja

28 kwietnia 2016 r. w godzinach 11.00 – 17.00 w Fundacji im. S. Batorego w Warszawie (ul. Sapieżyńska 10 A) odbędzie się konferencja „Temida pod Lupą: stereotypy, uprzedzenia i przesądy w sądach karnych i rodzinnych w sprawach związanych z przemocą wobec kobiet”.

Program konferencji:

11.00 – 11.15 – Powitanie uczestników i przedstawienie projektu – Urszula Nowakowska, CPK

11.15 – 11.45
Prezentacja raportu z badań prowadzonych w ramach projektu „Stereotypy czy dowody – monitorowanie spraw o przemoc wobec kobiet – Urszula Nowakowska, Andrzej Dominiczak

11.45 – 13.00
Dr. Sylwia Spurek – Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich: Rola, możliwości i działania Rzecznika Praw Obywatelskich w przeciwdziałaniu stereotypom w sprawach związanych z przemocą wobec kobiet.
Prof. Monika Płatek – Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, kierowniczka Zakładu Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego: Wpływ stereotypów i uprzedzeń na realizację przez kobiety doświadczające przemocy prawa do sądu oraz zasady równego traktowania – perspektywa krajowa i międzynarodowa.
Dr. Katarzyna Sękowska–Kozłowska – Poznańskie Centrum Praw Człowieka Instytut Nauk Prawnych PAN: Eliminacja stereotypów związanych z płcią w sprawach o przemoc wobec kobiet – analiza prawno-międzynarodowych standardów i zobowiązań Polski.

13.00 – 14.00 – Przerwa na lunch (dla wszystkich uczestników)

14.00 – 17.00
1) Panel dyskusyjny: sądy karne wolne od stereotypów i uprzedzeń wobec kobiet
Rekomendacje dotyczące rozwiązań zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu stereotypów i uprzedzeń na postępowanie i orzecznictwo w sprawach karnych o przemoc wobec kobiet z udziałem m.in Jadwigi Żywolewskiej-Ławniczak. sędzi Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, adw. Katarzyny Gajowniczek-Pruszyńskiej Zespół ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Katarzyny Kądzieli dyrektorki Fundacji im. Izabeli Jarugi Nowackiej, Przedstawiciel/ ka Prokuratury oraz Policji.
2) Panel dyskusyjny: sądy rodzinne wolne od stereotypów i uprzedzeń wobec kobiet
Rekomendacje dotyczące rozwiązań zmierzających do zmniejszenia negatywnego wpływu stereotypów i uprzedzeń na postępowanie i orzecznictwo w sprawach rodzinnych wiązanych z przemocą wobec kobiet z udziałem m.in. Pani Poseł Magdaleny Kochan, adw. Magdaleny Czernickiej-Baszuk, sędzi Sądu Rodzinnego (nazwisko niepotwierdzone) przedstawicielki Stowarzyszenia Dla naszych Dzieci, kurator rodzinny.

Zgłoszenia do udziału w konferencji należy przesyłać na adres e-mail: [email protected]

podlupa2

Komentarze Temida pod Lupą: stereotypy, uprzedzenia i przesądy w sądach karnych i rodzinnych w sprawach związanych z przemocą wobec kobiet – konferencja (0)

      3 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Projekt zmiany w świadczeniach rodzinnych – świadczenie pielęgnacyjne

W dniu 2 grudnia 2016 r. został skierowany do pierwszego czytania projekt ustawy ozmianie...»

Ochrona kobiet doświadczających przemocy ze strony męża lub partnera – seminarium

17 sierpnia 2016      TAGI:         
W dniu 30 sierpnia 2016 roku w Warszawie w Domu Technika NOT odbędzie się seminarium...»
Luka płacowa pomiędzy kobietami a mężczyznami, czyli różnice w zarobkach w świetle prawa

Kolejny projekt zmian w świadczeniach rodzinnych

26 kwietnia 2021      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych...»

Konferencja na temat zmian systemu pomocy społecznej w Polsce

21 września 2014      TAGI:         
Realizatorzy projektu „Standardy w Pomocy” oraz osoby i organizacje związane zinicjatywą...»

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej

11 lutego 2015      TAGI:      
Sejmu w dniu 6 lutego 2015r. przyjął ustawę dotyczącą ratyfikacji konwencji Rady...»

Hongkong 2010: Światowa Konferencja Pracy Socjalnej

11 czerwca 2010     
Ponad 2,5 tysiąca pracowników socjalnych ze 110. krajów uczestniczy w Światowej...»