Dochód przy ustalaniu prawa do dodatku mieszkaniowego
Przy ustalaniu prawa do dodatku mieszkaniowego należy przedstawić dochód z trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku, np. jeśli wniosek składany jest w miesiącu maju 2016 r., to przedstawiane dochody powinny pochodzić z okresu luty-marzec-kwiecień 2016 r.
Według Ustawy o dodatkach mieszkaniowych dochodem jest przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania, opłacone składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, chorobowe.
W przypadku osób posiadających gospodarstwo rolne jako dochód rozumie się ilość hektarów przeliczeniowych pomnożonych przez kwotę ogłoszoną przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
Komentarze Dochód przy ustalaniu prawa do dodatku mieszkaniowego (0)
Dochód z działalności gospodarczej prowadzonej na zasadach ogólnych, a działalności gospodarczej rozlicznej na ryczałcie – różnice w wymaganej dokumentacji do pomocy społecznej
W momencie, kiedy osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą...»
Dochód jednorazowy a dochód za okres w pomocy społecznej
Według interpretacji Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zgodnie...»
Dochód jednorazowy a świadczenia z pomocy społecznej
W Ustawie o pomocy społecznej przewidziane są sytuacje uzyskania dochodu jednorazowego...»
Niealimentacja a utrata prawa jazdy
Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U.z2016r.poz....»
Dochód jednorazowy a świadczenia z pomocy społecznej
W Ustawie o pomocy społecznej przewidziane są sytuacje uzyskania dochodu jednorazowego...»
Dochód w pomocy społecznej
Podczas ustalania prawa do pomocy społecznej za dochód przyjmuje się sumę przychodów...»