Porady      

Gdzie złożyć wniosek o dodatek mieszkaniowy i jakie dokumenty do niego załączyć?

Wniosek o dodatek mieszkaniowy należy złożyć do Urzędu Gminy lub Miasta w miejscu zamieszkania. Wymienione organy mogą zlecić wykonywanie tej pracy innej podległej jednostce, np. Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

W celu uzyskania tej formy pomocy do wniosku należy załączyć oświadczenie o dochodach z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku – deklaracja, zaświadczenie o dochodzie z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku (o zarobkach, pobranej emeryturze, rencie itd.) – kwota brutto z odliczanymi potrąceniami, dokument lub oświadczenie poświadczające wielkość powierzchni użytkowej zajmowanego lokum oraz inne dokumenty przedstawiające sytuację osób zamieszkujących w lokalu (np. w przypadku osoby bezrobotnej niezbędne będzie zaświadczenie lub oświadczenie o posiadanym statusie w Urzędzie Pracy; z kolei osoba posiadająca gospodarstwo rolne powinna przedstawić dokument z wielkością tego gospodarstwa w hektarach przeliczeniowych).

Komentarze (0)

      4 + 5 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Komu można udostępnić dokumenty z procedury Niebieskiej Karty?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  Dokumenty z procedury Niebieskiej Karty można udostępnić wszystkim członkom...»

Co uznaje się za dochód, kiedy składa się wniosek o dodatek energetyczny?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  Najprościej rzecz ujmując, to te same składniki dochodu, które wlicza...»

Jakie są sankcje prawne nie zgłoszenia zbioru danych do GIODO?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  Art. 53 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych reguluje...»

Jakie trzeba mieć uprawnienia, aby być superwizorem dla pracowników socjalnych?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Rozporządzenie Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 grudnia 2016r.wsprawie...»

Czy przesyłać dokumenty dot. świadczeń rodzinnych do innego Ośrodka w przypadku zmiany miejsca zamieszkania Klienta?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Należy tak zrobić, jeżeli Klient sam o to poprosi. W takiej sytuacji należy przesłać...»