Partnerzy

      Newsy   

Nowelizacja Kodeksu pracy – kobiety w ciąży i kobiety karmiące dziecko piersią nie będą mogły wykonywać niektórych prac

W dniu 11.07.2016 r. Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja zakłada, że kobiety w ciąży i kobiety karmiące dziecko piersią nie mogą wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowia, przebieg ciąży lub karmienie dziecka piersią.

Nadto Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, wykaz w/w prac, które obejmą prace:

1) związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, w tym ręcznym transportem ciężarów,
2) mogące mieć niekorzystny wpływ ze względu na sposób i warunki ich wykonywania, z uwzględnieniem rodzajów czynników występujących w środowisku pracy i poziomu ich występowania

– kierując się aktualną wiedzą na temat wpływu warunków wykonywania pracy i czynników występujących w środowisku pracy na zdrowie kobiet, przebieg ciąży lub karmienie dziecka piersią.

Nowelizacji Kodeksu pracy wiąże się koniecznością zapewnienia prawidłowej transpozycji przepisów dyrektywy 2006/54/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 lipca 2006 r. w sprawie wprowadzenia w życie zasady równości szans oraz równego traktowania kobiet i mężczyzn w dziedzinie zatrudnienia i pracy (wersja przeredagowana) (Dz. Urz. UE L 204 z 26.07.2006, str. 23)

Komentarze Nowelizacja Kodeksu pracy – kobiety w ciąży i kobiety karmiące dziecko piersią nie będą mogły wykonywać niektórych prac (0)

      2 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Nie zawsze należy wnosić odpłatność za pobyt w DPS rodzica

Będzie nowelizacja ustawy o pomocy społecznej

20 października 2021      TAGI:         
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej. Nowelizacja wpłynie...»
Rejestracja czasu pracy a dane biometryczne

Rejestracja czasu pracy a dane biometryczne

18 maja 2020      TAGI:         
Pracodawcy stosują różne metody ewidencji czasu pracy, od podpisywania listy obecności...»

Konkurs w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji POWER

11 stycznia 2018      TAGI:      
W konkursie można ubiegać się o dofinansowanie projektu mającego na celu opracowanie...»

Więcej osób do pracy

01 sierpnia 2011     
Nowe rozporządzenie w sprawie organizowania prac społecznie użytecznych rozszerza...»

Światowy Dzień Pracy Socjalnej

11 marca 2010      TAGI:   
16 marca 2010 roku pracownicy socjalni na całym świecie obchodzić będą kolejny...»

Konferencja „Środowiskowy Dom Samopomocy – dziś i jutro”

22 listopada 2012     
Rozwój środowiskowych domów samopomocy i inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych...»