Porady      

Czy odliczamy od dochodu w pomocy społecznej opłaconą składkę KRUS, nie będąca bieżącą składką KRUS?

Składkę nie będącą bieżąca składką należy odliczyć od przychodu. Przepis prawa mówi o tym, że płacone składki winny być odliczone od przychodu uzyskiwanego z gospodarstwa rolnego, niezależnie od tego, czy są to składki bieżące czy nie.

Komentarze (2)

      2 + 3 = ?    
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Błąd został poprawiony.
DODAŁ: administracja_ops DNIA 02 marca 2018 O 10:34
Kto wypisuje te głupoty??? nauczyliście się coś na pamięć i tak klepiecie bezmyślnie. Przecież art. 8 ust. 3 mówi wyraźnie, że Za dochód uważa się sumę miesięcznych P R Z Y C H O D Ó W z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (...) bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, pomniejszoną o ... m.in. składki!!! a więc składki odejmuje się od przychodu ale nie od dochodu! to są dwa różne pojęcia. a co mówi ustawa o dochodzie z gospodarstwa? zachęcam do lektury art. 8 ust. 9. Kto wymyśla takie rzeczy, że "Przepis prawa mówi o tym, że płacone składki winny być odliczone od dochodu....."
DODAŁ: lotsy DNIA 02 marca 2018 O 00:31

ZOBACZ PODOBNE

W jakich przypadkach w pomocy społecznej trzeba dokonać opłaty skarbowej za wydanie zaświadczenia?

29 sierpnia 2017      TAGI:      
„W sprawach załatwianych na podstawie przepisów o pomocy społecznej, przepisów...»

Kiedy powinna zostać wypełniona i podpisana weryfikacja planu pomocy w Niebieskiej Karcie C?

28 sierpnia 2017      TAGI:      
Na grupie roboczej. Niebieską Kartę C podpisuje się z ofiarą przemocy. Zatem...»

Czy można przesłać dane osobowe mailem?

10 sierpnia 2017      TAGI:      
  To administrator danych osobowych musi tak zabezpieczyć dane osobowe, aby...»

Uchylenia decyzji z pomocy społecznej z urzędu lub z wniosku. Różnice w podstawie prawnej

09 sierpnia 2017      TAGI:      
  Decyzję, którą strona ma przyznane świadczenie z pomocy społecznej, można...»

Czy należy ogłaszać konkurs na stanowisko pracownika socjalnego?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Nie, nie ma wymogu, aby ogłaszać konkurs na stanowisko pracownika socjalnego, ponieważ...»