Partnerzy

      Newsy      

Rzecznik Praw Dziecka o standardzie pracy asystenta rodziny

Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z prośbą o przekazanie informacji o działaniach podjętych w celu wypracowanie standardów pracy asystenta rodziny. Rzecznik przypomniał o raporcie pokontrolnym NIK „Funkcjonowanie asystentów rodziny w świetle ustawy o wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej”, w którym to zwrócono uwagę na konieczność dokonania przez Ministerstwo działań takich jak, opracowanie:

– podstawowych dokumentów niezbędnych do jego pracy, w tym planu pracy z rodziną,
– metod pracy z rodzinami trudnymi, nastawionymi niechętnie do współpracy i z głęboko utrwalonymi dysfunkcjami w sferze opiekuńczo wychowawczej,
– zasad współpracy między asystentami i instytucjami działającymi na rzecz rodzin i dzieci.

Od opublikowania raportu NIK upłynęły już 2 lata, tym samym Rzecznik podjął się pozyskania informacji o podjętych działaniach przez Ministerstwo w/w zakresie.

Źródło:
https://brpd.gov.pl/sites/default/files/2017_08_24_wyst_mrpips.pdf

Raport NIK:
https://www.nik.gov.pl/plik/id,8713,vp,10837.pdf

Komentarze Rzecznik Praw Dziecka o standardzie pracy asystenta rodziny (1)

      3 + 5 = ?    
A ja chciałbym uzyskać informację, od RPD czy podjął choć jedną skuteczną interwencję ratując dzieci przed notorycznym odbieraniem ich z rodzin biologicznych. Czy dysponuje aktualnymi danymi, ile dzieci rocznie jest odbieranych rodzicom biologicznym? Ile z tych dzieci wraca do rodziców biologicznych po odebraniu przez Sądy? Czy RPD przeprowadził skuteczną kasację wyroku odbierającemu rodzicom pieczę nad dziećmi? PRAWEM nad prawem, jest prawo dziecka do wychowywania w rodzinie biologicznej. Pytam o to jako asystent rodziny.
DODAŁ: Mars DNIA 28 sierpnia 2017 O 09:49

ZOBACZ PODOBNE

Ustawa o ochronie sygnalistów – konferencja

Nowy wzór świadectwa pracy

17 maja 2023      TAGI:      
W dniu 15.05.2023 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki...»

RODO a monitoring w miejscu pracy

10 lipca 2018      TAGI:      
Wejście w życie RODO przyniosło wiele zmian w podejściu do ochrony danych osobowych....»

Będą zmiany w ustawach z obszaru „wsparcia rodziny”

21 maja 2018      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad ustawą o zmianie ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji...»

20-lecie Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej

19 sierpnia 2010     
Serdecznie zapraszamy do udziału w XX – Jubileuszowym Zjeździe Polskiego Stowarzyszenia...»

Zlot Asystentów Rodziny, Częstochowa, 18-20.10.2013

30 września 2013     
II Integracyjny Zlot Asystentów Rodziny połączonyz I Ogólnopolską Konferencją...»

Orzekanie o niepełnosprawności dziecka – brak dostatecznej liczby biegłych o specjalizacjach dziecięcych

02 maja 2016      TAGI:         
Rzecznik Praw Dziecka kierując się koniecznością zabezpieczenia dzieci z niepełnosprawnością,...»