Newsy      

Apel Minister RPiPS na rzecz bezdomnych przed nadchodzącą zimą

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniało o zagrożeniu dla zdrowia i życia, jakie niesie wskazany okres dla osób bezdomnych.

Jak przypomina Pani Minister, udzielanie schronienia jest obowiązkiem każdej gminy, jednocześnie apeluje o przygotowanie placówek noclegowych, pod kątem udzielenia pomocy osobom bezdomnym, jak również na przyjęcie wszystkich, którzy potrzebują schronienia, a w konsekwencji zapewnienie osobom bezdomnym odpowiedniego wsparcia.

Tym samym tak istotne jest zaangażowanie w działania na rzecz przeciwdziałania bezdomności.

Źródło:
https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,9391,bezpieczenstwo-osob-bezdomnych.html

Komentarze Apel Minister RPiPS na rzecz bezdomnych przed nadchodzącą zimą (5)

      5 + 1 = ?    
Dziękujemy za zgłoszenie. Już został poprawiony.
DODAŁ: administracja_ops DNIA 31 października 2017 O 10:59
Dziękujemy za informację. Link poprawiony.
DODAŁ: administracja_ops DNIA 31 października 2017 O 10:58
Podana strona nie istnieje.Próbowałem na różne sposoby i nie mogę strony otworzyć. Prawidłowy adres: https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,9391,bezpieczenstwo-osob-bezdomnych.html tamże również pliki do pobrania.
DODAŁ: Remi DNIA 30 października 2017 O 22:04
Według ustawy o pomocy społecznej właściwą gminą do udzielenie pomocy osobie bezdomnej jest gmina ostatniego miejsca zameldowania. W przypadku Warszawy gdzie ponad połowa osób bezdomnych jest zameldowana na pobyt stały poza Warszawą, problem pozostaję. Osoby bezdomne nie chcą iść do schroniska proponowanego przez gminę ostatniego miejsca zameldowania, gdyż przez mieszkają w Warszawie prawie przez prawię całe życie. Niestety miejsc w Warszawskich schroniskach jest niedostatecznie wiele dla wszystkich. Drugim problemem jest to, że bezdomni z ostatnim meldunkiem poza Warszawą mieszkają w Warszawskich dofinasowanych przez m. st Warszawy schroniskach a gminy ost. miejsc zameldowania nie opłacają im pobytu. Jednakże jak tak się dzieję, pieniądze trafiają te bezpośrednio do schroniska a nie do kasy miasta. W jakim stopniu sprawiedliwe jest to, że pieniądze za miejsce które teoretycznie powinno być przeznaczone dla Warszawskich bezdomnych(finansowane przez m. st Warszawe) trafia do poszczególnych schronisk, które mają podpisane umowy z miastem. Dużą wątpliwością jest fakt, że w okresie zimowym brak jest miejsc dla osób z ost. meldunkiem w Warszawie.
DODAŁ: Prac. Socj DNIA 30 października 2017 O 21:59
Link nie działa - Strona o podanym adresie nie istnieje
DODAŁ: GB DNIA 30 października 2017 O 13:37

ZOBACZ PODOBNE

Minister z życzeniami dla pracowników pomocy społecznej

21 listopada 2019      TAGI:         
21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To szczególne święto - nasze...»

Wspólny Apel Rzeczników

27 grudnia 2017      TAGI:      
Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka wystąpili do Prezesa Rady...»

Apel Ministerstwa o pomoc osobom potrzebującym

18 stycznia 2018      TAGI:      
W ostatnim czasie na terenie RP znów pojawiły się ujemne temperatury, tym samym Ministerstwo...»

Apel do Wojewody Małopolskiego

20 sierpnia 2012     
Publikujemy pismo Związku Zawodowego Pracowników MOPS Kraków w sprawie dotacji zbudżetu...»

Saperzy gotowi do walki z zimą

31 stycznia 2010     
Około 3 tys. saperów pozostaje w gotowości, gdyby potrzebna była ich pomoc w sytuacjach...»

Częstochowa. Posiłki dla osób bezdomnych w miejscach niemieszkalnych

04 stycznia 2016      TAGI:         
Z powodu występujących i utrzymujących się niskich temperatur, a w związku...»
ReubenGarrett » 13 lutego 2026, 09:50

Alawin

mati11 » 13 lutego 2026, 09:49

urlop dla pracownika socjalnego

Natalia.św » 13 lutego 2026, 09:38

stare i nowe śp

Sylwia* » 13 lutego 2026, 09:38

Czy przyjąć taka fakturę w rozliczeniu st.