Newsy         

Płaca minimalna znowu w górę!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało zmianę od przyszłego roku w wysokości płacy minimalnej. Od 2020 r. miałaby wynieść 2450 zł, co stanowiłoby wzrost o 200 zł w stosunku do roku 2019. Z kolei stawka godzinowa wzrosłaby z obecnych 14,70 zł do 16 zł.

Strona związkowa również zaproponowała wysokość minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej na 2020 r. Jest to odpowiednio 2520 zł i 16,50 zł.

Natomiast wspólna propozycja organizacji pracodawców, to wzrost minimalnego wynagrodzenia o 137,25 zł, co oznacza wzrost stawki godzinowej do kwoty 15,60 zł.

Gdy dojdzie do porozumienia partnerów społecznych wysokość minimalnego wynagrodzenia będzie ogłoszona w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów. W przypadku, gdyby nie doszło do ustalenia wspólnej propozycji, Rada Ministrów wyda do 15 września rozporządzenie określające wysokości minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej.

Źródło:
https://www.gov.pl/web/rodzina/placa-minimalna-w-gore3

Komentarze (2)

      2 + 3 = ?    
ojej nawet nie marzyłam żeby tyle zarabiać
DODAŁ: a DNIA 30 maja 2019 O 14:23
płaca minimalna pnie się w górę no i dobrze bo każdy chce żyć na jakimś określonym poziomie , żywność drożeje pozostałe opłaty również więc trzeba jakieś pieniądze zarobić żeby starczyło na opłaty. Martwi mnie natomiast jedna rzecz. Progi w pomocy społecznej niestety nie są waloryzowane wraz z podwyżka najniższego wynagrodzenia, kwota zasiłku stałego też nie jest podnoszona, gdyby nie zasiłki celowe dla osób pobierających zasiłki stałe to osoby pobierające te zasiłku nie dadzą rady się utrzymać , zapłacić rachunki, kupić żywność itp. Ponadto stały wzrost najniższego wynagrodzenia sprawia że coraz więcej osób traci uprawnienia do świadczeń pomocy społecznej a szczególnie do zakupu posiłków w stołówce szkolnej, a szkoda bo kwoty z tzw. 500+ nie zawsze są przeznaczone na zakup posiłków a to bardzo ważne żeby dziecko zjadło ciepły posiłek. W nawale różnych spraw , wyborów , polityki itp. zapomina się gdzies o takich osobach , które nie mogą sobie poradzić.
DODAŁ: MG DNIA 30 maja 2019 O 09:03

ZOBACZ PODOBNE

Płaca minimalna mocno w górę! Jest decyzja rządu

11 września 2019      TAGI:         
W sierpniu informowaliśmy na łamach portalu o planowanej rekordowej podwyżce płacy...»
Wyższe emerytury od 2020 roku

Emerytury w górę! Rząd zapowiedział dużą podwyżkę od 2020 roku

27 grudnia 2019      TAGI:         
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach zFunduszu...»

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny znowu w grze

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło reprezentantów Ogólnopolskiego...»
Konferencja UODO pn. „Drony a prywatność”

Konferencja UODO pn. „Drony a prywatność”

06 lipca 2020      TAGI:      
Urząd Ochrony Danych Osobowych jest organizatorem konferencji pn. „Drony a prywatność”,...»
300+ świadczenie dobry start

300+ a nowy rok szkolny. Odpowiedzi na nurtujące pytania

06 lipca 2020      TAGI:         
Od 1 lipca rodzic może ubiegać się o świadczenie dobry start (300+), jednak musi...»