Zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego
„§ 4. Strona, która nie ma miejsca zamieszkania lub zwykłego pobytu albo siedziby w Rzeczypospolitej Polskiej, innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Rzeczypospolitej Polskiej i nie działa za pośrednictwem konsula Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana wskazać w Rzeczypospolitej Polskiej pełno-mocnika do doręczeń, chyba że doręczenie następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej.”;
następnie w art. 57 w § 5 pkt 2 otrzymał brzmienie:
„2) nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej albo państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;”.
Do pism pozostawionych w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia albo nadanych przed dniem wejścia w życie nowelizacji stosuje się przepisy dotychczasowe.
Nowelizacja wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Źródło:
https://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1133/1
Komentarze Zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego (0)

Kluczowe zmiany w CUS. Krok w dobrą stronę?

Czy szykują się zmiany w KPA?

RPO o projekcie zmiany ustawy o rencie socjalnej

Zmiany do Ustawy o pomocy społecznej już są

Kolejne zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego
