Newsy         

Karta Dużej Rodziny – czy legitymowanie jest zasadne?

Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania z wielu ulg. Przybiera ona postać dokumentu z tworzywa sztucznego (tzw. tradycyjna karta) lub może być realizowana przy użyciu oprogramowania dedykowanego dla urządzeń mobilnych (karta elektroniczna). Tym samym wątpliwości może budzić proces legitymowania właścicieli karty przez podmioty, w których jej posiadacz korzysta ze zniżki.

Jak wynika z wykładni UODO, „żądanie, by osoba chcąca skorzystać z uprawnień przysługujących jej z tytułu posiadania Karty Dużej Rodziny, a posługująca się jej tradycyjną wersją, na której nie ma zdjęcia, udokumentowała swoją tożsamość, np. poprzez okazanie dowodu osobistego, wydaje się zasadne. Służy bowiem weryfikacji, czy osoba chcąca skorzystać z uprawnień związanych z posiadaniem KDR jest osobą do tego uprawnioną. Samo okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość, o ile nie dochodzi do jego kopiowania, nie jest czynnością nadmiarową”.

Źródło:
https://uodo.gov.pl/pl/138/1630

Komentarze Karta Dużej Rodziny – czy legitymowanie jest zasadne? (6)

      2 + 4 = ?    
Dlaczego od razu atakować sprzedawcę za to że pracują zgodnie z narzuconymi standardami. Oni też są sprawdzani z tego tytułu czy weryfikują karty. Dowód tożsamości ze zdjęciem to nie tylko dowód osobisty. W przypadku sprzedaży alkoholu też jest weryfikacja dowodu jeżeli jest podejrzenie osoby niepełnoletniej i jakoś problemu nie ma. W przypadku karty KDR ludzie nie raz przychodzą nie ze swoją kartą. I proszę uwierzyć że sprzedawcy nie mają Państwa za złodziei tylko wykonują swoją pracę. Są również przepisy odnośnie weryfikacji karty KDR przez sprzedawcę.
DODAŁ: Kk DNIA 19 maja 2023 O 07:09
Ta karta rodziny dziala tylko na nerwy
DODAŁ: A DNIA 06 maja 2023 O 19:56
Legitymowany przez sprzedawców .Potecjalny oszust, przykro ze takie jest podejscie . A jasno jest określone kto może legitymować smutna rzeczywistość .
DODAŁ: KDR DNIA 02 maja 2023 O 17:21
Legitymowanie posiadacza " karty" przez nastoletnia kASJERKĘ W SKLEPIE nie tylko,e jest wg. bezzasADNE ALE UWLACZA TEZ OSOBIE KOTROLOWANEJ , BO TAK TO NALEZY SFORMUOWAĆ . DO KONTROLI DOKUMENTOW w Polsce upowaznione , powtarzam upowaznione sa odpowiedznie3 organy wladzy TAKIE JAK , POLICJA, STRAZ GRANICZNA, STRAŻ MIEJSKA, GMINNA A NIE bp. 19 letnia smarkula siedząca na kasie w Lidlu czy stacji Orlen !!!!
DODAŁ: Juliusz DNIA 14 listopada 2022 O 21:52
Uwłaczające jest ,aby posiadacz KDR był legitymowany przed sprzedawców . Urząd wydający KDR powinien zadbać o wydanie karty ze zdjęciem i nie byłoby tyle nieporozumień .Zniżki niewielkie 5 max 10 procent a legitymowanie z dowodu jak w policji
DODAŁ: Agnieszka DNIA 18 października 2022 O 22:18
Karta Dużej Rodziny uprawnia do korzystania z wielu ulg.!!!! Ja jako mieszkaniec gminy Supraśl z czego mogę skorzystać? To jest ogólnopolska karta dużej rodziny. W małej miejscowości to wielka lipa. Praktycznie z niczego nie można skorzystać. Było dofinansowanie do wywozu nieczystości - zabrali. Jadąc z dziećmi do Białegostoku, chcąc skorzystać z atrakcji, typu: basen, łyżwy, siłownia itp.... nic lipa. Tam obowiązuje białostocka karta dużej rodziny. To jest niesprawiedliwe !!!!Ten kartonik można sobie.....
DODAŁ: Ola DNIA 27 stycznia 2021 O 12:10

ZOBACZ PODOBNE

Asystent rodziny 2022 wyniki

Asystent rodziny 2022 – wyniki

22 grudnia 2022      TAGI:      
W dniu 21.12.2022 r. zostały opublikowane wyniki programu asystent rodziny na rok 2022. Minister...»
Wysokości ryczałtu przysługującego asystentowi rodziny

Wysokości ryczałtu przysługującego asystentowi rodziny

23 lutego 2023      TAGI:      
Trwają prace nad projektem rozporządzenia w sprawie określenia wysokości ryczałtu...»
Świadczenie wspierające

Federacja o nowych zadaniach asystenta rodziny

Nie tak dawno informowaliśmy na łamach portalu o projektowanych zmianach do ustawy...»
NOWE ZADANIE ASTSTENTA RODZINY

Asystent rodziny będzie miał nowe obowiązki

02 listopada 2022      TAGI:      
Trwają prace nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania karnego...»
VI Forum „DLA RODZINY”

VI Forum „DLA RODZINY”

14 listopada 2022      TAGI:         
Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „DLA RODZINY” Partnerstwo „DLA...»
jaaaa12 » 02 czerwca 2023, 11:18

ukraina

Alalala » 02 czerwca 2023, 11:13

komisja stypendialna

księgowa123 » 02 czerwca 2023, 11:08

npś

Magnoliaa34 » 02 czerwca 2023, 10:55

rodzinne Ukraina