Szkolenia         

Pracownik socjalny – zawód z misją

O pracownikach socjalnych mówi się, że to zawód dla ludzi z misją. Wymaga dużych pokładów wrażliwości społecznej, odpowiedzialności i empatii. Przygotowuje do pracy związanej ze wsparciem, aktywizacją i integracją społeczną osób oraz rodzin z różnych powodów narażonych na wykluczenie społeczne.

Tymczasem od kilku lat pracownicy socjalni są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Miejsc z deficytem pracowników socjalnych stale przybywa. Uczelnia Korczaka, lider w kształceniu profesji społecznych, prowadzi rekrutacje na studia na kierunkach Praca socjalna (studia licencjackie) oraz Praca socjalna z rodziną (magisterskie studia uzupełniające). Studia realizowane są częściowo on-line, stacjonarnie i niestacjonarnie. Rekrutacja jest prowadzona na ośmiu wydziałach: w Warszawie, Olsztynie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Człuchowie i Siedlcach. Start zajęć w październiku 2022 r.

Kadra wykładowa Uczelni Korczaka to znający branżę i realia środowiskowe praktycy. Doskonale przygotują do rozpoczęcia pracy w pomocy społecznej. Studia umożliwiają podjęcie zatrudnienia m. in. w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej dla osób starszych oraz niepełnosprawnych, jednostkach organizacyjnych do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, ośrodkach wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności czy uzależnionych. Absolwenci pracy socjalnej mogą pracować również w podmiotach realizujących zadania w zakresie wspierania rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze, jednostkach zapewniających pieczę zastępczą, zakładach karnych, ośrodkach dla uchodźców i ośrodkach pozarządowych, ośrodkach adopcyjnych oraz domach dziecka czy wojewódzkich wydziałach polityki społecznej.

Więcej informacji:

Rekrutacja na Uczelnię Korczaka: https://uczelniakorczaka.pl/rekrutacja-uczelnia-korczaka/
Uczelnia Korczaka na Facebooku: https://www.facebook.com/UczelniaKorczaka/

Komentarze Pracownik socjalny – zawód z misją (12)

      4 + 4 = ?    
Starzy pracownicy wkrótce odejdą na emerytury i nie będzie pracowników socjalnych wymagania ministerialne a płace minimalne!!!
DODAŁ: Pracownik socjalny DNIA 16 sierpnia 2022 O 14:01
Jeżeli chcesz widzieć jak ludzie beż wykształcenia chęci do pracy co miesiąc dostają za nic nie robieniu więcej niż Ty zarabiasz po tych studiach to jest to zawód dla Ciebie...tylko po co iść na studia jak bardziej opłacalne jest od razu zostać klientem...ten zawód to żart
DODAŁ: Pracownik socjalny DNIA 08 sierpnia 2022 O 11:18
Ja także lubię swoją pracę, ale nie polecam studiów w tym kierunku ludziom młodym, ponieważ wynagrodzenie jest bardzo niskie (najniższa krajowa + 400 zł brutto dodatku ustawowego).Nagroda raz w roku, dwa razy mniejsza niż 10 lat temu. Może cos się zmieni ale na razie tak to wyglada.
DODAŁ: Pracownik socjalny DNIA 03 sierpnia 2022 O 09:55
Niedługo nikt nie będzie chciał wykonywać tej pracy. Za tak niewielkie pieniądze tak wielkie obciążenie obowiązkami! smutne jest to, że wielu naszych podopiecznych pozostaje w lepszych sytuacjach finansowych niż my - pracownicy socjalni. Mam rodzinę z siedmiorgiem dzieci. Rodzice NIGDY nie pracowali zawodowo. Żyją ze świadczeń(zasiłki rodzinne, świadczenia wychowawcze zasiłki pielęgnacyjne , renta socjalna i świadczenie pielęgnacyjne). łączna kwota miesięczna to 9 800zł
DODAŁ: gosia DNIA 02 sierpnia 2022 O 09:37
Kierownikiem OPS powinna być osoba , która wcześniej pracowała przynajmniej pięć lat jako pracownik socjalny. POTRZEBNA zmiana w Ustawie!
DODAŁ: Agata DNIA 02 sierpnia 2022 O 09:25
Witam.Lubię swoją pracę, lubię pracować z ludźmi i im pomagać. Natomiast to co się dzieje w Ośrodkach Pomocy Społecznej ze strony kierowniczej, to dramat. Wszystko się kwestionuje, komentuje ludzi potrzebujących i krytykuje. Bardzo dużo jest kierowników z wykształceniem wyższym, dodatkowo organizacja pomocy społecznej i dobrze, natomiast wcześniej pracował jako nauczyciel, lub w administracji itd. Nie mają pojęcia co to znaczy pracować z ludźmi, którzy zmagają się z różnymi problemami. Najlepiej pracownikowi socjalnemu wytykać błędy i powinien pracować i pomagać jak widzi to kierownik. Pracownik socjalny nie jest doceniany za swoją pracę z ludźmi i za ciągłą przepychankę z kierownikiem na rzecz ludzi potrzebujących.
DODAŁ: Beno DNIA 01 sierpnia 2022 O 09:52
Zaraz będę zarabiała tyle co u nas sprzątaczka.
DODAŁ: Ren DNIA 01 sierpnia 2022 O 09:03
Misja to i misyjne zarobki....
DODAŁ: Ktosik DNIA 30 lipca 2022 O 21:11
najbardziej lekceważony zawód w pisowskim kraju
DODAŁ: marta DNIA 29 lipca 2022 O 09:28
Pracownik socjalny - zawód bez przyszłości.
DODAŁ: nowapa DNIA 28 lipca 2022 O 14:49
MISJA, ZA TAKIE WYNAGRODZENIE, TRUDNO NIE NAZWAĆ TEGO MISJĄ
DODAŁ: OJEJ DNIA 28 lipca 2022 O 14:10
Proszę napisać jakie zarobki ma pracownik socjalny za wymienione umiejętności?
DODAŁ: gggjj DNIA 28 lipca 2022 O 11:11

ZOBACZ PODOBNE

webinar

Bezpłatny webinar – „Kontrakt socjalny. O czym warto pamiętać”

28 stycznia 2022      TAGI:         
Do 15 lutego możecie Państwo BEZPŁATNIE zapoznać się z materiałem pt.: "Kontrakt...»
Nowe rozporządzenie dotyczące specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny 

Nowe rozporządzenie dotyczące specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny 

20 września 2022      TAGI:         
Szanowny Pracowniku Socjalny, zapewne wiesz, jak ważne jest zdobywanie nowych kwalifikacji...»
Pracownik socjalny jako refleksyjny praktyk

„Pracownik socjalny jako refleksyjny praktyk” (Wydawnictwo Difin)

11 lipca 2023      TAGI:         
Wydawnictwo Difin oddaje w ręce czytelników kolejną pozycję skupioną na praktycznych...»
Małe wielkie zmiany

Małe wielkie zmiany

25 września 2023      TAGI:         
Z dniem 22 września zaczynają częściowo już obowiązywać przepisy wprowadzone...»
Prawa człowieka w obiektywie

Prawa człowieka w obiektywie

25 września 2023      TAGI:         
Rzecznik Praw Obywatelskich organizuje konkurs pod nazwą „Prawa człowieka w obiektywie”,...»
renia82 » 27 września 2023, 13:23

zgon dłużnika alimentacyjnego

BabaYaga » 27 września 2023, 13:17

Dostęp do platformy ZONE

ops1085 » 27 września 2023, 13:06

Jaka klasyfikacja??