Trwa nabór do trzeciej edycji pierwszego w Polsce programu MBA dedykowanego pomocy społecznej!
Studia przygotowują kadry zarządzające instytucjami integracji i pomocy społecznej oraz pracowników instytucji pomocowych odpowiedzialnych za projektowanie działań do właściwego wdrożenia usług w nowej, środowiskowej formule.
Innowacyjny w skali kraju program powstał we współpracy z European Social Network (ESN), międzynarodową siecią ponad 160 organizacji członkowskich w 35 krajach, w skład której wchodzą krajowe stowarzyszenia dyrektorów, departamenty pomocy społecznej na poziomie rządowym, regionalnym i lokalnym: https://www.esn-eu.org/about-esn.
Na studia prowadzona jest właśnie rekrutacja, która potrwa do 15 marca.
Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisie decyduje także kolejność zgłoszeń.
Studia składają się z czterech specjalistycznych modułów nakierowanych na podnoszenie kompetencji zarządczych i przywódczych kadr w zakresie zarządzania usługami społecznymi i instytucjami – zarówno administracji rządowej i samorządowej – realizującymi zadania obejmujące rozwój, wsparcie i bezpieczeństwo socjalne. Opracowany przez ekspertów Uczelni Korczaka program łączy wiedzę z obszarów prawa, polityki społecznej i zarządzania, z uwzględnieniem specyfiki sektora publicznego i uniwersalnymi umiejętnościami menedżerskimi, a dzięki udziałowi partnera zagranicznego włącza także doświadczenia innych państw w tym zakresie. Zakres studiów jest także związany z przygotowaniem jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej do realizacji działań zaplanowanych w „Strategii rozwoju usług społecznych, polityka publiczna do roku 2030 (z perspektywą do 2035 r.)” oraz planów projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w nadchodzącej perspektywie finansowej 2021-2027.
Wśród prowadzących zajęcia znaleźli się:
prof. Julian Auleytner – pomysłodawca Programu 500+, prof. Mirosław Grewiński – Przewodniczący Rady Rada Pomocy Społecznej, dr Joanna Lizut – Przewodnicząca CKE ds. stopni specjalizacji pracowników socjalnych oraz praktycy Justyna Pawlak – była dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, Jakub Wygnański – działacz i współtwórca organizacji pozarządowych czy Paweł Rabiej – były wiceprezydent m. st. Warszawy odpowiedzialny za obszar zdrowia.
Nauka na studiach potrwa 2 semestry i odbywać się będzie hybrydowo.
Zajęcia realizowane będą w formie dwudniowych, weekendowych zjazdów on-line i stacjonarnych spotkań w Warszawie, które odbywać się będą naprzemiennie. Taka forma organizacji studiów jest optymalna, zapewnia komfort słuchaczom i zwiększa dostępność osobom spoza Mazowsza. W czasie trwania studiów realizowane są także bardzo ciekawe wizyty studyjne.
Rekrutacja trwa do 15 marca 2024 roku. Zajęcia rozpoczną się już w marcu.
Zapisy na studia odbywają się przez Internetowy System Rejestracji Kandydata: https://irk.uczelniakorczaka.pl/