Newsy

Pamięci ofiar Chińskiej Republiki Ludowej

Do redakcji serwisu ops.pl dotarł list otwarty Centrum Informacyjnego Falun Dafa adresowany do Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza w związku z oficjalnym przyjazdem do Polski w dniu 2 listopada 2010 roku Pana Jia Qinglina, członka Politbiura KPCh.

31 października 2010r.
List otwarty
do Pana
Bogdana Borusewicza
Marszałka Senatu RP

      W związku z oficjalnym przyjazdem do Polski w dniu 2 listopada Jia Qinglina, członka Politbiura KPCh, przewodniczącego Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Chin, chcielibyśmy zwrócić Pana uwagę na poważne kontrowersje, jakie w naszym przekonaniu wzbudza ta wizyta.

      Jia Qinglin, należał do najbliższego kręgu prezydenta Jiang Zemina (inicjatora rozpoczęcia prześladowań Falun Gong) i w latach 1997 -2002 był Sekretarzem Komitetu Miejskiego KPCh w Pekinie, miasta gdzie tylko w kwietniu 2001 r. zaaresztowano ponad 830 tysięcy zwolenników Falun Gong. Szczegółowy raport w sprawie jego udziału w prześladowaniach dostępny jest na stronie www.faluninfo.pl.

      Warto przypomnieć, że w 2007 r. hiszpański Trybunał Konstytucyjny w świetle przedstawionych zarzutów jednogłośnie stwierdził, że Sąd Hiszpanii musi rozpatrzyć sprawę wobec m.in. Jia Qinglina oskarżonego o zbrodnie ludobójstwa i tortur wobec Falun Gong, i tym samym, że nie może chronić go immunitet dyplomatyczny. W grudniu 2009 roku argentyński sąd po skazaniu zaocznym wyrokiem dwóch innych chińskich przywódców, oskarżonych także w Hiszpanii za te same zbrodnie, wystosował za nimi do Interpolu międzynarodowy list gończy.

      Historia komunistycznych Chin to jeden ciąg okrucieństw stosowanych na masową skalę wobec własnych obywateli. Reżim ten zamordował więcej niewinnych ludzi niż nazistowskie Niemcy i stalinowska Rosja razem wzięte. Nie trzeba nikomu przypominać jak traktuje się wierzących ze wszystkich grup religijnych, mniejszości narodowe, działaczy na rzecz demokracji i obrońców praw człowieka.

      Takim właśnie najokrutniejszym prześladowaniom poddawani są obecnie praktykujący Falun Gong (Falun Dafa), którego zasady Prawdy, Życzliwości, Cierpliwości przyświecały ponad 70 milionom Chińczyków, zanim ta pokojowa dyscyplina doskonalenia ciała i umysłu została w 1999 roku zakazana. Udokumentowano tysiące śmiertelnych ofiar prześladowań, co nie oddaje ich rzeczywistej liczby, biorąc pod uwagę niespotykaną skalę represji. Praktykujący Falun Gong poddawani są nieludzkim torturom i według raportów ONZ stanowią większość przetrzymywanych w chińskich obozach pracy. Od wielu lat opinia publiczna na świecie alarmowana jest informacjami i raportami o bezprecedensowym bestialstwie – praktykujący Falun Gong stanowią bank żywych dawców organów do transplantacji, do dnia dzisiejszego zamordowano tą drogą prawdopodobnie, co najmniej 100 tysięcy osób. Istnienie tego lukratywnego przemysłu, niewątpliwie pod egidą KPCh, potwierdzają m.in. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Edward McMillan-Scott i w swym raporcie b. kanadyjski Sekretarz Stanu ds. Azji i Pacyfiku David Kilgour.

       Żywimy nadzieję, że ostatnie odznaczenie Pokojową Nagrodą Nobla więźnia politycznego Chin, stanie się dla polskich władz jasnym sygnałem, że istnieją pewne wartości, o których nie można zapominać. Fakt zaproszenia Jia Qinglina stoi w sprzeczności z duchem ratyfikowanego przez polskie władze Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

      Uważamy, że niezmienną powinnością rządów, parlamentów, organizacji międzynarodowych jest apelowanie do najwyższych przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej o przestrzeganie podstawowych praw człowieka. W naszym rozumieniu kwestia ta stanowi jeden z najbardziej podstawowych elementów kultury politycznej demokratycznego świata i dlatego wyrażamy nadzieję, że zarówno Pan Marszałek, jak i inni najwyżsi przedstawiciele polskich władz potrafią w tej sprawie zająć jednoznaczne stanowisko.

Z wyrazami szacunku
Tomasz Kowalski                                                                                                            
Kontakt:  Centrum Informacyjne Falun Dafa
Oficjalne źródło na temat Falun Gong i łamania praw człowieka w Chinach
Tomasz Kowalski                                     
+48 516 189 514                                       
[email protected]                      
www.faluninfo.pl

Więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Dnia 9.10.2007r. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz The International Society for Human Rights zorganizowały w Sali Kolumnowej Sejmu RP konferencję pt. Igrzyska Olimpijskie 2008 jako okazja do polepszenia przestrzegania praw człowieka w Chinach.

Sytuacja opozycji wobec reżimu w Chinach

Władze chińskie postanowiły przed Olimpiadą w Pekinie w roku 2008 fizycznie zlikwidować, lub spacyfikować strachem wszelką opozycję, a przede wszystkim związek Falun Gong, ćwiczący inny rodzaj gimnastyki zdrowotnej, niż sobie władze chińskie życzą.  Z tego powodu około 200 tysięcy ludzi osadzono w więzieniach, aresztach i obozach koncentracyjnych. W Chinach jest ponad 5 tysięcy miejsc służących do eksterminacji opozycji.  Ponad 2 tysiące osób już zmarło podczas tortur. Są wśród nich także dzieci, bo funkcjonariusze „Biura 610" uważają, że zabicie dziecka jest dobrą metodą „zmiękczenia" i nakłonienia do zeznań jego rodziców.

Przykłady łamania praw człowieka w Chinach: obozy pracy, stosowanie tortur wobec opozycji do komunistycznego reżimu, cenzura, pobieranie narządów do przeszczepów od więźniów.

Wszędzie ta sama ziemia jest naucza mądrość,
wszędzie człowiek białymi łzami płacze, matki kołyszą dzieci…

[ posłuchaj ].mp3 Zbigniew Herbert

Prawa Człowieka w Chinach – rok 2007

Zabici na olimpiadę w Pekinie – kontrateksty.pl

źródło: info. własna oraz Centrum Informacyjne Falun Dafa
oprac. ops. pl angoc

Komentarze (0)

      2 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ochrona ofiar przemocy domowej

Ochrona ofiar przemocy domowej. Nadchodzą ważne zmiany

06 marca 2020      TAGI:         
W dniu 3.03.2020 r. Rząd przyjął przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości...»
Zwrot w stronę ofiar przemocy domowej

Ważny zwrot w stronę ofiar przemocy domowej

04 maja 2020      TAGI:         
W dniu 30.04.2020 r. został przekazany do senatu projekt ustaw o zmianie ustawy –Kodeks...»
STOP przemocy domowej

Zwrot w stronę ofiar przemocy domowej

27 kwietnia 2020      TAGI:         
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad przepisami, dzięki którym sprawca przemocy...»
Akcja szczepień przeciw grypie

Akcja szczepień przeciw grypie

28 września 2021      TAGI:         
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało przeprowadzenie bezpłatnej akcji szczepień nagrypę. Wszystkie...»
ZUS ostrzega

ZUS ostrzega przed nowym oszustwem

27 września 2021      TAGI:         
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed nowym typem oszustwa. Oszuści podszywają...»