Newsy

Odpowiedzi szukam…

Poważne sprawy, poważne odpowiedzi”. Portal, który powstał z inicjatywy Opactwa Benedyktynów w Tyńcu  jest szczególnym miejscem w internetowym świecie, które umożliwia swobodną wymianę doświadczeń, poglądów, opinii, dając przestrzeń do dyskusji oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dzisiejszego człowieka.

Twórcy portalu „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” uważają, że będzie on odpowiedzią na egzystencjalno-metafizyczne dylematy młodych ludzi. Czy tylko młodych ludzi? Wiele osób, które spotkało Ojca Leona – zakonnika z Opactwa Benedyktynów w Tyńca na swojej drodze życia lub poznało jego refleksje dot. kwestii istotnch z radością przyjmie informację o powstaniu nowego działu w portalu.

Co proponują twórcy Portalu?

1. Spotkania z ojcem Leonem Knabitem – na blogu lub w filmowym dziale „Ojca Leona słów kilka”,
2. Spotkania z medytacją chrześcijańską w dziale „Reguła dla Ciebie”,
3. Pismo Św. w formacie mp3
4. Konferencje (nie tylko) duchowe, w których prezentujemy nagrania ciekawych wykładów, homilii z udziałem osób duchownych i nie tylko.

Proponujemy nową inicjatywę,  którą jest dział „Na scenie życia”, poruszający kwestię wszelkich sytuacji kryzysowych i trudnych.

Filmy z udziałem Ojca Leona, jak również filmy o medytacji mogą stanowić dobry dodatek duszpasterski w witrynie internetowej, dlatego są one dostępne w postaci kodu (system Youtube), który należy skopiować i wkleić w witrynie, z naszej strony prosimy tylko o zaznaczenie skąd pochodzi materiał (www.ps-po.pl) oraz umieszczenie loga naszego serwisu.

Dodatkową funkcjonalnością jest specjalny widget, który można zainstalować na swojej stronie poprzez umieszczenie kodu skryptu. Dzięki tej opcji na stronie/blogu będą widoczne news\’y z serwisu PSPO, a także dodatkowo przygotowany widget z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień roku.

Gorąco zachęcamy do propagowania miejsc takich jak portal PS-PO.pl, szczególnie udostępniając informację o istnieniu takiego miejsca młodzieży i dorosłym.

„Na scenie życia" to szczególny dział w serwisie „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi". Ideą, która towarzyszyła powstaniu działu „Na scenie życia" jest przekonanie, że nikt nigdy nie zostaje sam ze swoim cierpieniem, że warto szukać pomocy, zarówno u policji, psychologów, osób duchownych.

Nasz Portal, to miejsce współtworzone z najlepszymi dramaturgami, policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, psychologami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, ale również z ludźmi, których bezpośrednio dotknęło cierpienie. Pomoc duchową – tę na najwyższym poziomie – zapewnią ojcowie benedyktyni z Opactwa w Tyńcu.

Wszystkie publikowane w PORTALU materiały będą pogrupowane w większe działy tematyczne. Każdy dział tematyczny to ok. 4-5 artykułów, każdy rozpocznie się wprowadzeniem, następnie pojawi się teoretyczne omówienie tematu, a na koniec – wypowiedzi i komentarze specjalistów – policjantów, lekarzy, psychologów.

Artykuły będą publikowane co tydzień.

Poniżej znajdziecie Państwo listę kilku pierwszych tematów, które zamierzamy poruszyć.

1. Gwałt

2. Pedofilia

3. Molestowanie seksualne

4. Samobójstwo
 
5. Autoagresja

6. Przemoc domowa fizyczna i psychiczna

7. Uzależnienia

8. Choroby

9. Śmierć bliskiej osoby

Ufamy, że taka inicjatywa będzie nie tylko wskazówką dla osób już skrzywdzonych i cierpiących, ale może być również narzędziem edukacyjnym, które pomoże zapobiegać ewentualnym negatywnym skutkom trudnych wydarzeń. Mając podstawową wiedzę, łatwiej pomóc, wyjść z inicjatywą, podać rękę. Wierzymy, że materiały okażą się przydatne zarówno dla nauczycieli, lekarzy, pracowników socjalnych jak i rodziców oraz osób bliskich, przyjaciół i osób duchownych.

Proponujemy spojrzenie na każdy problem z kilku perspektyw – teoretycznej i praktycznej.

Bardzo serdecznie zachęcamy do propagowania i dzielenia się informacjami o takiej inicjatywie. Być może w ten sposób uda się dotrzeć do osób, które szukają pomocy, ale nie potrafią o nią bezpośrednio prosić?

Można to zrobić na kilka sposobów:

– poprzez udostępnienie na swojej stronie specjalnego banneru, który można umieścić jako sidebar.

– poprzez umieszczenie w menu na swojej stronie pozycji – linku, która będzie odsyłała bezpośrednio do działu „Na scenie życia".

Wszystkie teksty publikowane w Portalu są chronione prawem autorskim, a ich właścicielem jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Dlatego jeżeli ktokolwiek z Państwa będzie chciał pobrać materiały i wykorzystać je w jakikolwiek sposób, bardzo proszę o kontakt pod adresem: [email protected] w celu ustalenia zasad współpracy.

oprac. ops.pl angoc

Komentarze Odpowiedzi szukam… (0)

      4 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Świadczenie wspierające

Świadczenie wspierające – coraz więcej odpowiedzi

Ministerstwo wyjaśnia coraz więcej niuansów związanych z świadczeniem wspierającym....»
„Podróże z klasą” i „Kto Ty jesteś? – Polak mały” - wycieczki szkolne

„Podróże z klasą” i „Kto Ty jesteś? – Polak mały” – wycieczki szkolne

18 czerwca 2024      TAGI:   
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa w tym miesiącu (czerwcu br.) rozpocznie się nabór wniosków...»
ekspert zamówień publicznych

Ekspert Zamówień Publicznych

17 czerwca 2024      TAGI:         
Ruszyła II edycja konkursu Ekspert Zamówień Publicznych. Konkurs adresowany jest...»
„Aktywny rodzic”

„Aktywny rodzic” z podpisem prezydenta

17 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 15 maja 2024 r. o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej...»
Bon energetyczny z podpisem prezydenta

Bon energetyczny z podpisem prezydenta

12 czerwca 2024      TAGI:   
Prezydent podpisał ustawę o bonie energetycznym oraz o zmianie niektórych ustaw wcelu...»