Newsy

Czy osoba starająca się o miejsce w środowiskowym domu samopomocy musi posiadać orzeczony stopień niepełnosprawności?

prawosocjalne.pl
Ekspert portalu Prawo Socjalne – Przemysław Raczkowski udziela odpowiedzi na pytanie zadane w tytule, biorąc pod uwagę aktualny stan prawny. Pełna treść artykułu dostępna jest na portalu PrawoSocjalne.pl

Zgodnie z § 7 ust. 1 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie środowiskowych domów samopomocy (Dz. U. Nr 238, poz. 1586): „Wniosek o skierowanie do domu na pobyt dzienny lub całodobowy składa się do ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o skierowanie, dołączając zaświadczenie lekarskie, wydane przez lekarza psychiatrę lub lekarza neurologa, o występujących zaburzeniach psychicznych oraz zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach domu wraz z informacją o sprawności w zakresie lokomocji osób niepełnosprawnych fizycznie, a także orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, o ile osoba takie posiada” …

Pełna treść artykułu: [ tutaj ]

Więcej artykułów na ten temat: www.prawosocjalne.pl

oprac. ops.pl angoc 

Komentarze (0)

      4 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Rozpoczynają się konsultacje społeczne programu „Za Życiem”

16 maja 2017      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o rozpoczęciu konsultacji...»

NIK o środowiskowych domach samopomocy

19 grudnia 2017      TAGI:      
Celem kontroli przeprowadzonej przez NIK było dokonanie oceny czy środowiskowe domy...»

Czy będą zmiany w zawodzie pracownika socjalnego​?

28 marca 2018      TAGI:      
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej przedstawiła...»

Włącz się w obchody Światowego Dnia Pracy Socjalnej na FB!

07 marca 2017      TAGI:   
Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych (IFSW) zaprasza wszystkie osoby mieszkające...»

„Dobry start” opublikowany. Jak ubiegać się o świadczenie?

08 czerwca 2018      TAGI:      
W dniu 1 czerwca zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja...»