Archiwalne

Bezpłatne szkolenie: ”Jak się dobrze porozumieć? Moderacja i komunikacja w pomocy społecznej”

Instytut Rozwoju Służb Społecznych we współpracy z Fundacją Pole Dialogu serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu organizowanym w dniach 18-20 czerwca 2012 r. w Białobrzegach k. Warszawy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym trzydniowym szkoleniu, organizowanym w ramach projektu „Koordynacja na rzecz aktywnej integracji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Szkolenie adresowane jest do pracowników instytucji pomocy społecznej oraz innych jednostek samorządu terytorialnego i urzędów państwowych zainteresowanych zdobyciem podstawowych umiejętności pracy z grupami, moderacji spotkań, tworzenia dobrych materiałów informacyjnych i komunikatów.


Prowadzicie zespoły interdyscyplinarne, tworzycie partnerstwa lokalne? W swojej pracy komunikujecie się ze społecznością lokalną? Pracujecie lub chcielibyście pracować metodą Organizowania Społeczności Lokalnej, tworzycie Programy Aktywności Lokalnej? W tych wszystkich działaniach niezwykle przydatne są praktyczne umiejętności moderatorskie oraz wiedza o tym, jak tworzyć przyjazne i zrozumiałe komunikaty. Szkolenie-warsztat, które proponujemy skierowane jest do pracowników i pracowniczek OPS, CPR i innych instytucji pomocy społecznej, którzy chcieliby poznać podstawowe techniki komunikacji i facylitacji, metody świadomej pracy z grupami osób i pojedynczymi osobami – zarówno przedstawicielami instytucji i organizacji, jak i społeczności lokalnej. Warsztat jest też szansą na rozwój osobisty poprzez analizę sposobów komunikowania się.  Przemysław Sadura, Agata Urbanik


Informacje organizacyjne:·       Szkolenie odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2012 roku w Ośrodku Szkoleniowym IRSS w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim.·       Organizatorzy zapewniają uczestniczkom/ uczestnikom szkolenia transport na trasie Warszawa – Białobrzegi – Warszawa oraz nocleg i wyżywienie.·       Termin nadsyłania zgłoszeń – do 11 czerwca 2012, informacja o zakwalifikowaniu 12 czerwca br. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z osobami zakwalifikowanymi.·       Uczestniczkom/uczestnikom szkolenia przysługuje zwrot udokumentowanych kosztów przejazdu do kwoty 200 zł zgodnie z regulaminem.·       Uczestniczki/uczestnicy szkolenia otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia.·       Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.irss.pl·       Wszelkich informacji na temat szkolenia udziela Dział Szkoleń tel. 22 629-40-18 wew. 105, 106 lub 107.


 


oprac. ops.pl angoc

Komentarze Bezpłatne szkolenie: ”Jak się dobrze porozumieć? Moderacja i komunikacja w pomocy społecznej” (0)

      1 + 4 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Szkolenia Centrum Mediacji Partners Polska: kwiecień-czerwiec 2014

26 lutego 2014     
Centrum Mediacji Partners Polska zaprasza do udziału w szkoleniach z mediacji - w nowej,...»

Szkolenia DCP

17 lutego 2014     
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie nt. Diagnoza i terapia osób...»

Zapraszamy na szkolenia ze Standardów Usług i Modeli Instytucji

11 lutego 2014     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zaprasza na bezpłatne szkolenia...»

Praca z osobą starszą

11 lutego 2014     
Jakie są cele medycyny geriatrycznej? Z jakimi problemami borykają się seniorzy?...»

Szkolenie z nowej metody pracy z osobami chorującymi psychicznie

07 lutego 2014     
W dniach: 19 lutego 2014 (I termin) i 26 marca 2014 (II termin) w Łodzi, w ramach unijnego...»