Partnerzy

      Newsy

Europejski Rok Obywateli 2013

Caritas Europa wezwała Unię Europejską o otoczenie w Europejskim Roku Obywateli 2013 skuteczniejszą opieką 120 milionów Europejczyków należących do najbiedniejszych warstw bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Organizacja pozarządowa Caritas Europa krytykuje w swym komunikacie unijną koncepcję Roku, ponieważ koncentruje się ona na popieraniu mobilności pracowniczej w ramach Unii Europejskiej, zamiast skupić się na ochronie praw obywatelskich, politycznych i socjalnych.
 
Sekretarz generalny organizacji Jorge Nuno Mayer oświadczył, że UE powinna przypomnieć sobie w tym roku o ponad 120 milionach obywateli (24 proc. całej ludności UE), którym zagraża głód i wykluczenie społeczne.

Koncepcja obywatelstwa europejskiego liczy sobie już 20 lat, badania prowadzone w ramach eurobarometrów wskazują, że 48 proc. Europejczyków uważa, że nie są dobrze poinformowani na temat swych prawach.

Po to, aby Europejski Rok Obywateli stał się prawdziwym sukcesem – podkreśla komunikat – konieczne jest, aby obywatele mogli sami wskazać przyczyny, które uniemożliwiają im pełne korzystanie z praw obywatelskich, więcej…>

źródło: pap, www.gosc.pl
oprac. ops.pl angoc

Komentarze Europejski Rok Obywateli 2013 (0)

      5 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Ważne wydarzenie roku 2013

27 grudnia 2013     
Zbliżające się wielkimi krokami Nowy 2014 Rok to czas podsumowań, tego co wydarzyło...»

Powstanie Warszawskie 1944/2013

01 sierpnia 2013     
63 dni walki o wolną PolskęPowstanie Warszawskie jakie znamy to czarno-białe, niewyraźne...»

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej`2013

19 sierpnia 2013     
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej to jeden z najważniejszych dni w kalendarzach licznych...»

Konsensus Europejski w zakresie bezdomności

09 lutego 2011     
W grudniu 2010 roku odbyła się w Brukseli Europejska Konferencja Konsensusu w zakresie...»

Płaca minimalna 2013

29 grudnia 2012     
Od 2013 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 1600 zł brutto. Taką kwotę uzgodniła...»

Europejski Rok 2012

08 lutego 2012     
Konferencja „ZAANGAŻUJ SIĘ!”, która odbyła się w MPiPS 8 lutego 2012r.,zainaugurowała...»