Partnerzy

      Newsy         

Gra terenowa na podsumowanie projektu

Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy”, dzięki któremu 16 osób niepełnosprawnych skorzystało ze specjalistycznego wsparcia i znalazło pracę.

IMG_8762Na zakończenie projektu ZAZ w Leonowie zorganizował piknik integracyjny, na który zaprosił współpracujące stowarzyszenia i placówki. W strzelnicy LOK w Borku Wlkp. aktywnie i wesoło spędzili piątkowe (22.05.15) popołudnie i wieczór uczestnicy Zakładów Aktywności Zawodowej w Koźminie i w Leonowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, przedstawiciele Klubu Integracji Społecznej w Borku Wlkp., pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Pomocna Dłoń” w Borku Wlkp. Gośćmi specjalnymi byli Tomasz Grabowski – przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Marek Rożek – Burmistrz Borku Wlkp., Mirosław Sobkowiak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Mieczysław Stanisławski – prezes Gminnej Organizacji LOK w Borku, Jerzy Fornalik – kierownik ZAZ w Kożminie i Gerard Misiaczyk – kierownik WTZ w Piaskach. Wszystkich przybyłych powitał i zaprosił do udziału w zajęciach przygotowanych w ramach pikniku Grzegorz Marszałek – kierownik ZAZ w Leonowie.

Głównym punktem pikniku była gra terenowa „Odkrywcy”. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, docierali do wyznaczonych stref, w których czekały na nich ciekawe wyzwania, np. przeprawianie się przez Amazonkę, wydobywanie diamentów, wędrówka przez zaspy Antarktydy, pojedynek na Dzikim Zachodzie, rzut podkowami do celu, slalom w alkogoglach czy też wizyta w pracowni rękodzielniczej. Na koniec wśród uczestników gry terenowej zostały rozlosowane nagrody.

W projekcie „Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy” uczestniczyło siedem zakładów aktywności zawodowej z Wielkopolski oraz Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu i firma Beauty Vital. Jego liderem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile. 130 osób niepełnosprawnych (w tym 16 z ZAZ w Borku Wlkp.) przeszło różne etapy przygotowania do pracy, począwszy od rekrutacji z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji, przez wsparcie psychologiczne, pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, cykl szkoleń i praktyk zawodowych, po zatrudnienie wspomagane i zatrudnienie subsydiowane. Efekty są widoczne, gdyż po zakończeniu udziału w projekcie z 16 uczestników ZAZ w Borku Wlkp., aż 11 znalazło już zatrudnienie na rynku pracy, a pozostali pracują w ZAZ.

Źródło: PCPR w Gostyniu

Komentarze Gra terenowa na podsumowanie projektu (0)

      5 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Zastrzeżenia PFZPSiPS do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją Programu „Za życiem”

25 maja 2017      TAGI:         
Do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wpłynęły zastrzeżenia do projektu...»

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo zamówień publicznych

06 kwietnia 2016      TAGI:   
W dniu 31.03.2016 r. podczas 15 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyło...»

REKRUTACJA UCZESTNIKÓW BADAŃ FOKUSOWYCH realizowanych w ramach projektu „Integracja przez Inspiracje”

04 lutego 2016      TAGI:         
Zaproszenie do udziału w badaniach fokusowych realizowanych w ramach projektu „Integracja...»

Co się stało z witryną projektu systemowego „Standardy w Pomocy”?

17 sierpnia 2014      TAGI:         
Witryna wiele tygodni temu przestała być dostępna, obecnie pojawiły się na niej...»

Zapraszamy do projektu „Model wsparcia”

21 października 2013     
Centrum Integracji Społecznej testuje Model Wsparcia, którego innowacyjność skoncentrowana...»

Zaproszenie do projektu „Modelowy system na rzecz integracji społecznej” – woj. łódzkie

09 maja 2012     
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS) zaprasza organizacje pozarządowe,...»