Partnerzy

      Newsy         

Gra terenowa na podsumowanie projektu

Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy”, dzięki któremu 16 osób niepełnosprawnych skorzystało ze specjalistycznego wsparcia i znalazło pracę.

IMG_8762Na zakończenie projektu ZAZ w Leonowie zorganizował piknik integracyjny, na który zaprosił współpracujące stowarzyszenia i placówki. W strzelnicy LOK w Borku Wlkp. aktywnie i wesoło spędzili piątkowe (22.05.15) popołudnie i wieczór uczestnicy Zakładów Aktywności Zawodowej w Koźminie i w Leonowie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „Kreatywni” w Piaskach, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie, przedstawiciele Klubu Integracji Społecznej w Borku Wlkp., pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Pomocna Dłoń” w Borku Wlkp. Gośćmi specjalnymi byli Tomasz Grabowski – przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Marek Rożek – Burmistrz Borku Wlkp., Mirosław Sobkowiak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Mieczysław Stanisławski – prezes Gminnej Organizacji LOK w Borku, Jerzy Fornalik – kierownik ZAZ w Kożminie i Gerard Misiaczyk – kierownik WTZ w Piaskach. Wszystkich przybyłych powitał i zaprosił do udziału w zajęciach przygotowanych w ramach pikniku Grzegorz Marszałek – kierownik ZAZ w Leonowie.

Głównym punktem pikniku była gra terenowa „Odkrywcy”. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, docierali do wyznaczonych stref, w których czekały na nich ciekawe wyzwania, np. przeprawianie się przez Amazonkę, wydobywanie diamentów, wędrówka przez zaspy Antarktydy, pojedynek na Dzikim Zachodzie, rzut podkowami do celu, slalom w alkogoglach czy też wizyta w pracowni rękodzielniczej. Na koniec wśród uczestników gry terenowej zostały rozlosowane nagrody.

W projekcie „Przez Zakład Aktywności Zawodowej na rynek pracy” uczestniczyło siedem zakładów aktywności zawodowej z Wielkopolski oraz Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu i firma Beauty Vital. Jego liderem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile. 130 osób niepełnosprawnych (w tym 16 z ZAZ w Borku Wlkp.) przeszło różne etapy przygotowania do pracy, począwszy od rekrutacji z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji, przez wsparcie psychologiczne, pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej, cykl szkoleń i praktyk zawodowych, po zatrudnienie wspomagane i zatrudnienie subsydiowane. Efekty są widoczne, gdyż po zakończeniu udziału w projekcie z 16 uczestników ZAZ w Borku Wlkp., aż 11 znalazło już zatrudnienie na rynku pracy, a pozostali pracują w ZAZ.

Źródło: PCPR w Gostyniu

Komentarze Gra terenowa na podsumowanie projektu (0)

      4 + 1 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej

08 czerwca 2018      TAGI:      
Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej zgłosiła...»

Ruszył nabór na partnera projektu „Włączenie wyłączonych”

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór otwarty partnera...»

Ministerstwo RPiPS ogłasza wyniki naboru partnera w celu wspólnej realizacji projektu

30 stycznia 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło na stronie domowej wyniki...»

Start II edycji projektu ”Stokrotkowy start…”

10 stycznia 2011     
Z początkiem 2011 roku rozpoczynamy drugą edycje projektu „Stokrotkowy start...»

Świdnik: Trwa rekrutacja do projektu ”Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości”

11 marca 2010     
Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew” prowadzi rekrutację...»

Konsultacje społeczne projektu Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej

31 sierpnia 2012     
Departament Pożytku Publicznego MPiPS wspólnie z Grupą strategiczną Zespołu ds.rozwiązań...»
bravast » 30 czerwca 2025, 15:13

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

gopskr » 30 czerwca 2025, 15:06

zasiłek pielęgnacyjny

bravast » 30 czerwca 2025, 15:01

Tłumaczenie dokumentow sądowych

katy188 » 30 czerwca 2025, 14:37

zbieg wielu zdarzeń a ŚP