VI posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju: Polityka społeczna po ćwierćwieczu przemian: solidarność, inwestycje społeczne, współodpowiedzialność
W dniu 19 maja 2016 r. w Kancelarii Prezydenta odbyło się VI posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju „Polityka społeczna po ćwierćwieczu przemian: solidarność, inwestycje społeczne, współodpowiedzialność””. W posiedzeniu wzięli udział Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz prezydent Andrzej Duda.
Wśród poruszonych zagadnień znalazły się: program rodzina 500+, problem zabezpieczenia materialnego osób niepełnosprawnych i rozwoju usług społecznych, konieczność podjęcia działań m.in. w zakresie wsparcia opiekunów osób niepełnosprawnych, organizacji systemu opieki dla seniorów czy też lepszej redystrybucji środków pomocowych w różnych rejonach kraju.
Komentarze VI posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju: Polityka społeczna po ćwierćwieczu przemian: solidarność, inwestycje społeczne, współodpowiedzialność (1)
Szanowni państwo, proszę nie zapominać o pracownikach realizujących e zadania, bowiem w tej nowej sytuacji znaleźli się w dość niekomfortowej sytuacji. Proszę pamiętać, że pracownicy sfery budżetowej nie mają dochodów w postaci pieniędzy wypłacanych "pod stołem". Widzimy, że wiele osób pracujących w prywatnych firmach, formalnie za najniższą krajową a faktycznie pod stołem często dostają drugie tyle, otrzymuje teraz jeszcze 500+. Rodziny naszych podopiecznych mają obecnie dochody na poziomie 7, 8 tyś. zł. Rodziny pracowników którzy z różnych względów nie mogą otrzymywać 500+ często nie mają nawet połowy tego, np. matka samotnie wychowująca jedno dziecko. Nie chodzi mi w tym poście o to by komukolwiek coś zabierać ale może pora pomyśleć i o tym, by ludzie za swoją pracę nareszcie byli godnie wynagradzani. Gdy słyszę, że strajkujące pielęgniarki z CZD zarabiają ponad 5 tyś brutto, to pytam się dlaczego pracownicy pomocy społecznej nie mogą tyle zarabiać? Myślę, że wśród pracowników pomocy społecznej zdecydowana większość to pracownicy z wyższym wykształceniem zaś większość pielęgniarek ma zaledwie średnie.

Wyniki konkursu ,,Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi’’
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało listę podmiotów,...»

Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo. Uczestnictwo. Solidarność
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uchyliło rąbka tajemnicy o kierunkach...»
NSZZ ”Solidarność” w sprawie aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej
Stanowisko Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" w sprawie pogarszającej się...»
Kampania społeczna: NIC dla nas BEZ NAS
Wykorzystanie wiedzy i doświadczeń ludzi cierpiących z powodu ubóstwa, w znacznym...»
Ekonomia społeczna lokalnie: zaproszenie do debaty
Czy lokalny klaster zabija konkurencję? Czy Innowacyjne Przedsiębiorstwo Społeczne...»