Newsy

Policzono osoby bezdomne


6 grudnia 2013 roku przeprowadzono siódme badanie socjodemograficzne osób bezdomnych w województwie pomorskim. Dzięki badaniu ustalono aktualną liczbę osób bezdomnych na terenie całego województwa oraz poznano ich potrzeby i oczekiwania.

W przeprowadzenie badania zaangażowanych było około 500 osób z całego województwa, a nad koordynacją i poprawnością badań czuwała grupa 20 koordynatorów powiatowych.

– Dzięki badaniu udaje się nam poznać aktualną liczbę osób bezdomnych w województwie, ale co najważniejsze poznajemy ich potrzeby, oczekiwania, co pozwala dostosować pomoc i usługi skierowane do nich w jak najlepszy sposób. Chcemy, aby pomoc kierowana do tych osób była jak najefektywniejsza i trafna. W ostatnim przeprowadzonym badaniu (2012) dotarliśmy do 3 040 osób bezdomnych, z czego 30% to osoby przebywające w miejscach niemieszkalnych takich jak ulice, pustostany, klatki schodowe, działki, las, ulice – informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Województwo pomorskie, dzięki prowadzonym od 7 lat badaniom socjodemoograficznym, jako pierwsze w Polsce posiada aktualną diagnozę problematyki bezdomności. Patronat nad badaniem objęli Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Patronat medialny Radio Gdańsk.

W słupskiej części badania udział wzięli: pracownicy socjalni MOPR, Policja, Straż Miejska, studenci kierunków pielęgniarstwa i ratownictwa Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz streetworkerzy Stowarzyszenia HORYZONT. Obecni byli również dziennikarze Radia Koszalin, TV Kanał 6 oraz Głosu Pomorza.

Sprawdzili pustostany, ogródki działkowe, a nawet leśne zagajniki, nie straszny im był huraganowy wiatr. (Radio Koszalin)

źródło: info. własna, PFWB, Radio Koszalin
fot. Klaudiusz D. Facebook
oprac. ops.pl angoc

Komentarze (0)

      2 + 3 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Legitymacja Osoby Niepełnosprawnej – konkurs

02 czerwca 2017      TAGI:         
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na wzór szaty...»

UWAGA! Nowa legitymacja osoby niepełnosprawnej

24 sierpnia 2017      TAGI:      
Począwszy od dnia 1 września wejdą w życie nowe wzory legitymacji osoby niepełnosprawnej....»

Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018

17 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej po raz kolejny ogłosiło program...»

Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej – spotkanie

12 lipca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w spotkaniu...»

RODO a monitoring w miejscu pracy

10 lipca 2018      TAGI:      
Wejście w życie RODO przyniosło wiele zmian w podejściu do ochrony danych osobowych....»