Będzie Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej poinformowała, że w dniach 19-23.11 br. odbędzie się Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Dotychczasowe działania protestacyjne środowiska pracowników pomocy społecznej ukazały jego ogromną mobilizację i siłę.

Należy jednak zauważyć, że zorganizowana pikieta przeszła bez echa w mediach publicznych. Wskazany stan rzeczy skutkował złożeniem przez Federację do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargi na działania tzw. mediów publicznych, które nie informowały społeczeństwa o trwającym proteście służb. Ponadto Federacja apeluje, aby w trakcie Czarnego Tygodnia wesprzeć działania protestacyjne w jednej z możliwych postaci tj.:
1. Przyłączenie się do akcji „Widocznie mamy dość!”, poprzez przypięcie w pracy emblematu (przypinki) wspierającego Protest, jak również poprzez ubranie się „na czarno” w Dniu Pracownika Socjalnego. Wskazaną przypinkę można uzyskać wysyłając wiadomość na adres Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (ul. Jana Cybisa 7, 02-784 Warszawa).
2. Zbojkotowanie Dnia Pracownika Socjalnego
3. Zgłaszanie na adres: postulaty@federacja-socjalnych.pl kolejnych postulatów do rozmów z Ministerstwem
4. Wdrożenie na zajmowanych stanowiskach tzw. opcji strajku włoskiego, czyli wykonywanie zadań tylko na podstawowym poziomie lub w zwolnionym tempie.

Pytania dotyczące planowanego Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej należy kierować m.in. na adres kontakt@federacja-socjalnych.pl. 

Źródło:
http://federacja-socjalnych.pl/index.php/634-zapowiedz-czarny-tydzien-w-pomocy

Komentarze (3)

      3 + 5 = ?    
jeżeli jeden miesiąc nie poszły by wypłaty 500 + i rodzinnego to i dla nas podwyżka by się znalazła. Pomoc społeczna to nie tylko pracownicy socjalni to także osoby wspierające np. informatycy oraz działy świadczeń rodzinnych i wychowawczych
DODAŁ: ops DNIA 10 listopada 2018 O 09:33
Wśród warunków porozumienia zawartego z szefem MSWiA wymienił "650 złotych podwyżki od stycznia 2019 roku i kolejne 500 złotych od stycznia 2020 roku; wysoki dodatek dla ludzi, którzy będą chcieli zostać w służbie, dla tych z największym doświadczeniem oraz po 25 latach służby; nadgodziny płatne w 100 proc." Pani minister PRiPS teraz kolej na panią, dodatek dla pracownika socjalnego, który od 14 lat pozostaje w śmiesznej kwocie 250 zł. brutto tj. ok 160 zł. netto należy niezwłocznie podnieść do kwoty co najmniej 500 zł. Samorządy tego za panią nie zrobią bo ustawy nie mogą zmienić.
DODAŁ: gops DNIA 09 listopada 2018 O 08:29
policjancie wzięli zwolnienia lekarskie i uzyskają co chcą, a u nas jak zwykle cicho, uszy po sobie i batem do roboty :(
DODAŁ: :( DNIA 08 listopada 2018 O 15:50

ZOBACZ PODOBNE

Czy będzie zmiana kryterium dochodowego w świadczeniach z funduszu alimentacyjnego?

05 marca 2018      TAGI:      
W dniu 8 lutego do sejmu wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz...»

Jaka będzie płaca minimalna?

18 czerwca 2018      TAGI:      
Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o rządowej propozycji...»

Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”. Edycja 2018

15 stycznia 2018      TAGI:      
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił konkurs ofert w ramach Programu Pokonać...»

Czy będzie ogólnopolski protest pracowników pomocy społecznej?

28 sierpnia 2018      TAGI:      
Jak donosi Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej...»

Trwają prace nad projektem ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym

24 lipca 2018      TAGI:      
Trwają prace legislacyjne nad projektem ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym. Przez...»