Będzie Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej

Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej. Dotychczasowe działania protestacyjne środowiska pracowników pomocy społecznej ukazały jego ogromną mobilizację i siłę.

Należy jednak zauważyć, że zorganizowana pikieta przeszła bez echa w mediach publicznych. Wskazany stan rzeczy skutkował złożeniem przez Federację do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargi na działania tzw. mediów publicznych, które nie informowały społeczeństwa o trwającym proteście służb. Ponadto Federacja apeluje, aby w trakcie Czarnego Tygodnia wesprzeć działania protestacyjne w jednej z możliwych postaci tj.:
1. Przyłączenie się do akcji „Widocznie mamy dość!”, poprzez przypięcie w pracy emblematu (przypinki) wspierającego Protest, jak również poprzez ubranie się „na czarno” w Dniu Pracownika Socjalnego. Wskazaną przypinkę można uzyskać wysyłając wiadomość na adres Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (ul. Jana Cybisa 7, 02-784 Warszawa).
2. Zbojkotowanie Dnia Pracownika Socjalnego
3. Zgłaszanie na adres: [email protected] kolejnych postulatów do rozmów z Ministerstwem
4. Wdrożenie na zajmowanych stanowiskach tzw. opcji strajku włoskiego, czyli wykonywanie zadań tylko na podstawowym poziomie lub w zwolnionym tempie.

Pytania dotyczące planowanego Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej należy kierować m.in. na adres [email protected]

Źródło:
http://federacja-socjalnych.pl/index.php/634-zapowiedz-czarny-tydzien-w-pomocy

Komentarze Będzie Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej (11)

      1 + 2 = ?    
U nas cisza... dlaczego tak jest? Nauczyciele znowu walczą o swoje a i tak na starcie mają lepiej od socjalnych.
DODAŁ: CZarana DNIA 17 grudnia 2018 O 13:08
Jeśli taka praca wam nie odpowiada to trzeba ją zmienić. Ja niestety korzystam z waszej pomocy podkreślam niestety gdyż w moim miejscu zamieszkania i mojej gminie pracownicy GOPS są niemili patrzą na człowieka jak na jakiegoś darmozjada. Biedni chorzy i bezdomni nie mają tu lekko. Za to bogaci owszem bo mimo iż mają hektara sadòw ciągniki po 150tysi chaty jak z brazylijskich seriali nie wspomnę o 3-4wypasionych samochodach to im jakoś dochód nie przekracza i dostają też 500+. A człowiek z dowodem 317zl chory na co ma dokumenty traktowany jest jak śmieć!!!!
DODAŁ: Mimi DNIA 27 listopada 2018 O 00:06
Czy pracownicy pomocy społecznej naprawdę nie widzą, że jest to polityczna zagrywka? Przecież płace wypłacają samorządy. Jedynie dodatki i świadczenia rodzinne to rząd. I są to kwoty nie małe. Przy dobrej organizacji pracy, zarobki są duże. Żle działo się w pomocy społ. przez 8 lat poprzednich rządów. Wtedy jakoś nikt nie myślał nawet o protestach!!??
DODAŁ: pracownik pomocy społecznej DNIA 24 listopada 2018 O 18:48
Wszystkim pracownikom socjalnym życzę dużo zdrowia, cierpliwości w relacjach z TRUDNYM KLIENTEM, godziwego wynagrodzenia za trud jaki wkładają w swoją pracę, za częste stresy, związane z prowadzeniem Niebieskich Kart, za upokorzenia jakie zaznają od klientów niezrównoważonych, agresywnych,podstępnych,poniżających pracowników np. za wiek,ubiór, urodę itp. Znam pracę od podstaw, wiele doświadczyłam dobrego, ale i ZŁEGO,stąd tym bardziej szanuję Waszą pracę. Wiem, że każda/y z Was cały czas dokształca się, aby podnosić kwalifikację, dobrze rozpoznawać działania ze stron niektórych klientów MOPSu, a przecież każdy z Was też ma swoje rodziny i po pracy musi wracać do domu a tam czeka kolejna praca, gotowanie, odrabianie zadań z dziećmi. Lecz klienci o tym nie myślą, oni myślą tylko o sobie. Może jeszcze nie wszystko opisałam, ale to tak w skrócie. Szczęść Wam Boże
DODAŁ: ALA DNIA 22 listopada 2018 O 22:47
policjantów i nauczycieli nikt nie lubi za te strajki.
DODAŁ: Anna DNIA 22 listopada 2018 O 09:32
ale za to życzenia dla pracowników socjalnych opublikowane zostały na stronie Ministerstwa. Życzenia treściwe ale niestety tylko "słowa". Może gdybyśmy byli nauczycielami lub służbą zdrowia ?
DODAŁ: MG DNIA 21 listopada 2018 O 11:49
żeby podopieczny brał więcej i śmiał się nam w twarz
DODAŁ: chory system DNIA 19 listopada 2018 O 11:33
jako pracownik administracyjny też mam dość niskiej płacy i traktowanie mniej godnie świadczenia fundusz karta dużej rodziny zamówienia publiczne sekretariat, wcześniej jescze 500 plus
DODAŁ: nikt DNIA 19 listopada 2018 O 11:30
jeżeli jeden miesiąc nie poszły by wypłaty 500 + i rodzinnego to i dla nas podwyżka by się znalazła. Pomoc społeczna to nie tylko pracownicy socjalni to także osoby wspierające np. informatycy oraz działy świadczeń rodzinnych i wychowawczych
DODAŁ: ops DNIA 10 listopada 2018 O 09:33
Wśród warunków porozumienia zawartego z szefem MSWiA wymienił "650 złotych podwyżki od stycznia 2019 roku i kolejne 500 złotych od stycznia 2020 roku; wysoki dodatek dla ludzi, którzy będą chcieli zostać w służbie, dla tych z największym doświadczeniem oraz po 25 latach służby; nadgodziny płatne w 100 proc." Pani minister PRiPS teraz kolej na panią, dodatek dla pracownika socjalnego, który od 14 lat pozostaje w śmiesznej kwocie 250 zł. brutto tj. ok 160 zł. netto należy niezwłocznie podnieść do kwoty co najmniej 500 zł. Samorządy tego za panią nie zrobią bo ustawy nie mogą zmienić.
DODAŁ: gops DNIA 09 listopada 2018 O 08:29
policjancie wzięli zwolnienia lekarskie i uzyskają co chcą, a u nas jak zwykle cicho, uszy po sobie i batem do roboty :(
DODAŁ: :( DNIA 08 listopada 2018 O 15:50

ZOBACZ PODOBNE

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

20 lutego 2023      TAGI:   
Już w poniedziałek 20 lutego rusza kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym...»
Opłata za pobyt mieszkańca w domu pomocy społecznej a odmowa podpisania umowy

Opłata za pobyt mieszkańca w domu pomocy społecznej a odmowa podpisania umowy

09 sierpnia 2023      TAGI:      
Problematyka wnoszenia odpłatności za pobyt mieszkańca w domu pomocy społecznej...»
Forum Praktyków Pomocy Społecznej

Forum Praktyków Pomocy Społecznej

09 lutego 2024      TAGI:   
Serdecznie zapraszamy na Forum Praktyków Pomocy Społecznej, organizowane przez Fundację...»
Czy będzie zakaz sprzedaży energetyków w szkołach?

Czy będzie zakaz sprzedaży energetyków w szkołach?

24 lutego 2023      TAGI:         
Rozpoczęły się prace nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym....»
Kolejna nowelizacja w pomocy społecznej

Kolejna nowelizacja w pomocy społecznej

29 sierpnia 2023      TAGI:      
W dniu 24 sierpnia 2023 r. została opublikowana ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie...»