Jak rozliczać czas pracy asystenta rodziny?

Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej artykułem 17.2 reguluje pracę asystenta rodziny i wpisuje ją w dwie możliwości pracy: albo w oparciu o umowę zlecenie, albo w oparciu o umowę stosunku pracy w systemie zadaniowego czasu pracy.

W obu przypadkach asystent rodziny winien prowadzić miesięczną kartę pracy, którą dokumentuje swoją pracę zarówno tę przeprowadzoną w miejscu zamieszkania rodziny lub miejscu wskazanym przez rodzinę, jak i tę, która wykonuje na rzecz rodziny w różnych ośrodkach i instytucjach oraz w biurze, np. przygotowując dokumentację. Dobrze, żeby zadania wypisane na karcie zostały potwierdzone podpisem klienta, kogoś pełnoletniego z rodziny, albo aby wbita została pieczątka instytucji lub podpis jej pracownika, aby mieć wiarygodne potwierdzenie.

Każda rodzina w swojej teczce rodziny posiada kartę czasu pracy. Wpisuje się na niej daty, godziny oraz wykonywane czynności.

Dodatkowo asystent w oparciu o wszystkie karty czasu pracy, które przygotował dla poszczególnych rodzin, winien sporządzić łączne zestawienie czasu pracy za dany miesiąc, na którym wpisuje ilość godzi pracy w danym miesiącu wraz z wykonywanymi zadaniami, z uwzględnieniem dni wolnych od pracy, urlopów, zwolnień lekarskich, delegacji itp.

Komentarze (0)

      5 + 2 = ?    

ZOBACZ PODOBNE

Jak długo należy monitorować sytuacje rodziny po zamknięciu procedury Niebieskiej Karty

28 sierpnia 2017      TAGI:      
Nie ma oznaczonego przepisami prawa terminu co do monitorowania sytuacji rodziny pozamknięciu...»

Uchylenie zasiłku stałego w przypadku podjęcia pracy przez Klienta

09 sierpnia 2017      TAGI:      
  Jednym z warunków przyznania pomocy w formie zasiłku stałego jest niezdolność...»

Czy w każdej gminie musi zostać opracowany Gminny Program Wspierania Rodziny?

Tak, ponieważ na gminy obowiązek ten nakłada Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie...»

Superwizja dla pracowników socjalnych – jak powinna wyglądać?

22 sierpnia 2017      TAGI:      
Superwizję w pomocy społecznej definiuje art. 121a Ustawy o pomocy społecznej z 12marca...»